کد خبر : 9359
تاریخ انتشار : ۲۸ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 362 بازدید

دیدار پیریایی در آستانه ميلاد حضرت معصومه(س) با آيت الله العظمي صافي گلپايگاني

    به گزارش میرملاس نیوز ؛ پيريايي استاندار قم در آستانه ميلاد حضرت معصومه(س) با آيت الله العظمي صافي گلپايگاني ديدار و گفتگو كرد.  به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور؛ در اين ديدار كه عصر روز دوشنبه برگزار شد آيت الله العظمي لطف الله صافي گلپايگاني خدمت به شهر مقدس قم را داراي […]

 

 

به گزارش میرملاس نیوز ؛ پيريايي استاندار قم در آستانه ميلاد حضرت معصومه(س) با آيت الله العظمي صافي گلپايگاني ديدار و گفتگو كرد.  به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور؛ در اين ديدار كه عصر روز دوشنبه برگزار شد آيت الله العظمي لطف الله صافي گلپايگاني خدمت به شهر مقدس قم را داراي اجر و پاداش فراواني دانست.

اين مرجع تقليد تاكيد كرد: قم از ابتدا محور و مركز شيعيان بوده و شخصيتهاي بزرگي در اين شهر زندگي مي كردند و در كتابهاي رجال آمده كه شخصيتهاي بزرگي همچون مرحوم شيخ صدوق و بزرگان ديگر نسبت به قم ارادت ويژه اي داشتند.

وي وجود مرقد شريف علي بن بابويه را نمونه ديگري از توجه عالمان ديني به اين شهر مقدس دانست و افزود: هويت اصلي قم به وجود حوزه علميه و بارگاه كريمه اهل بيت است.

آيت الله العظمي صافي گلپايگاني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به ساخت و پخش فيلمي در اهانت به پيامبر عظيم الشان اسلام اظهار كرد: پيامبر اكرم(ص) پيامبر رحمت، مهرباني و دانايي بوده و دشمنان اسلام از نفوذ كلام ايشان نگران هستند كه به ساحت مقدس ايشان جسارت مي كنند.

اين مرجع تقليد تاكيد كرد: پيامبر اكرم(ص) در بين قلوب مسلمين جاي دارند و در دنيا هيچ كس موقعيت و نفوذ كلام اين چنيني مثل حضرت رسول را ندارد.

به گفته آيت الله العظمي صافي گلپايگاني، نفوذ كلام پيامبر اسلام آنقدر بالاست كه در جهان با اعتقاد و التزامي كه مردم به ايشان دارند همگان اين حركت اهانت آميز را محكوم كردند.

وي گفت: هر چه دشمنان سعي مي كنند عظمت اسلام و پيامبر عظيم الشان را كمرنگ كنند، خوشبختانه هر روز شاهد گسترش اسلام و تقويت جايگاه پيامبر اسلام هستيم و اين عظمت روحي و معنوي حضرت رسول است كه تمام دنيا در محكوميت اهانت به ايشان به پا خاسته اند.

اين مرجع تقليد تصريح كرد: جامعه انساني با قرآن و اهل بيت پيامبر اعظم(ص) گره خورده است.

آيت الله العظمي صافي گلپايگاني با اشاره به اقداماتي كه در شهر قم براي محكوميت جسارت به ساحت پيامبر صورت گرفته است گفت: احكام اسلام و خدا در مركز تشيع جاري است.

آيت الله العظمي صافي گلپايگاني با بيان اينكه قم از گذشته، مركز جهان تشيع بوده است خطاب به استاندار قم گفت: خدمت شما به قم از باقيات و صالحات خواهد بود و براي شما جهت خدمت به شهر عش آل محمد(ص) آرزوي موفقيت مي كنم.

كرم رضا پيريايي در ابتداي سخنان خود با قرائت سروده معروف آيت الله العظمي صافي گلپايگاني با مضمون: در سايه محمد و آل محمديم/ برتر از اين براي بشر افتخار نيست و ضمن تبريك ميلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س)، جريان آمريكايي – اسرائيلي توهين به ساحت مقدس پيامبر اسلام(ص) را محكوم كرد.

وي ساخت فيلم محمد رسول الله(ص) در قم را مشت محكمي بر دهان ياوه گويان و آنهايي كه به شخصيت پيامبر اسلام توهين كرده اند دانست و گفت: شيعيان و مسلمانان براي پاسخ به اين حركتهاي سخيفانه، با كارهاي عميق و تاثيرگذاري كه انجام مي دهند چهره واقعي رسول خدا را به جهانيان معرفي خواهند كرد كه ساخت فيلم محمد رسول الله(ص) يكي از اين كارهاست.

استاندار قم در ادامه گزارشي از فعاليت هاي انجام شده و برنامه هاي آينده استانداري ارائه كرد و با تشريح راهبردهاي اساسي شوراهاي مهم استان گفت: عفاف و حجاب، تفكيك جنسيتي دانشجويان و امر به معروف و نهي از منكر از اولويتهاي جدي شوراي فرهنگ عمومي و شوراي اداري استان است كه اميدواريم در فرصتي كه اعضاي اين شوراها خدمت شما خواهند رسيد و استفاده از رهنمودهاي جنابعالي، اين مسائل در اولويت قرار مي گيرد.

وي توجه به پيوست فرهنگي در پروژه هاي عمراني را مورد تاكيد قرار داد و اظهار كرد: ما در كنار عمران و آباداني استان بايد به زمينه و پيوست فرهنگي پروژه هاي استان به ويژه طرح بلوار پيامبر اعظم(ص) توجه كنيم كه البته اين مسئله در اولويت قرار گرفته است.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :