کد خبر : 9468
تاریخ انتشار : ۳۰ شهریور ۱۳۹۱ - ۲۲:۱۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,257 بازدید

معاون آموزش و پرورش عشايري لرستان : احداث مدرسه راهنمايي برای دانش آموزان “سرخه مهر” اقتصادي و منطقي ندارد

  به گزارش میرملاس نیوز ؛ معاون آموزشي اداره آموزش و پرورش عشايري استان لرستان معتقد است كه احداث مدرسه راهنمايي در منطقه ی “سرخه مهر” هيچ توجيهي ندارد. مظفر حيدري طی گفت‌وگویی با میرملاس نیوز مي‌گويد: براساس دستورالعمل ابلاغي از سوي وزارت آموزش و پرورش، ساخت و راه‌اندازي مدرسه راهنمايي در مناطق روستايي،‌ عشايري […]

 


به گزارش میرملاس نیوز ؛ معاون آموزشي اداره آموزش و پرورش عشايري استان لرستان معتقد است كه احداث مدرسه راهنمايي در منطقه ی “سرخه مهر” هيچ توجيهي ندارد.

مظفر حيدري طی گفت‌وگویی با میرملاس نیوز مي‌گويد: براساس دستورالعمل ابلاغي از سوي وزارت آموزش و پرورش، ساخت و راه‌اندازي مدرسه راهنمايي در مناطق روستايي،‌ عشايري و كمتر توسعه يافته تنها با حضور 40 دانش‌آموزش امكان‌پذير است، در حالي كه تعداد دانش‌آموزان سرخه‌مهر و روستاهاي اطراف آن كه آماده ورود به مقطع راهنمايي هستند،‌ حدود 14 نفر است.

وي با بيان اين‌كه امسال به دليل افزوده شدن پايه ششم به مقطع ابتدايي، مدارس ابتدايي اين منطقه هيچ فارغ‌التحصيلي ندارد،‌ مي‌افزايد: سال گذشته نيز فقط چهار نفر فارغ التحصيل مقطع ابتدايي در سرخه‌مهر وجود داشت كه طبق قانون براي اين تعداد نمي‌توان مدرسه راهنمايي احداث كرد.

حيدري با بيان اين‌كه برخلاف مقطع ابتدايي،‌ در مقطع راهنمايي راه‌اندازي مدارس مختلط ممنوع است،‌ مي‌افزايد: اين مساله كار احداث مدرسه راهنمايي را سخت‌تر مي‌كند، چراكه حتي اگر امكان ساخت مدرسه براي 15 ـ 14 نفر هم وجود داشت با توجه به اين‌كه از اين تعداد هشت نفر پسر و شش نفر دختر هستند و براي هر كدام بايد مدرسه جداگانه‌اي ساخت، باز اين امكان از بين مي‌رود.

حيدري در توضيح قانون ممنوعيت ساخت مدرسه براي دانش‌آموزان با تعداد كمتر از 40 نفر در مناطق عشايري و روستايي مي‌گويد: مدرسه راهنمايي به سه پايه اول، دوم و سوم تقسيم مي‌شود كه براي هر كدام از اين پايه‌ها چند معلم نياز است و چنانچه قرار باشد براي هشت دانش‌آموز يك مدرسه ايجاد كرد، يعني براي حدود هر دو دانش‌آموز يك معلم نياز است كه اين مساله هيچ توجيه اقتصادي و منطقي ندارد.

معاون آموزشي اداره آموزش و پرورش عشايري استان لرستان يادآور مي‌شود: با اين حال اداره آموزش و پرورش عشايري دو مدرسه شبانه روزي پسرانه در روستاي هوميان و دخترانه در شهر خرم آباد با امكانات خوب رفاهي و معلم‌هاي مجرب تاسيس و راه‌اندازي كرده است تا دانش‌آموزاني كه امكان تحصيل در روستاي خود را ندارند، از اين مدارس استفاده كنند.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

حشمت اله آزادبخت در گفته :

اگر این آقای محترم همین بچه های توی این عکس رو بشمارند شاید حرف خودشون رو پس بگیرند.
ما رفتیم از نزدیک دیدیم که فقط روستای سرخه مهر مرکزی 60 دانش آموز دارد حالا شما این ارقام را از کجا گرفته اید یا مربوط به چند سال قبل هستش خدا می دونه؟؟ اما جاداره درمورد رفتن به هومیان که برای سرکار از راه دور راه خیلی نزدیکی هست و به هیچ دم خروسی اعتقاد نداری ،دوباره بگم ومتذکر بشم که:

کاش مسئولان محترم روابط عمومی‌ها تنها یک‌بار مسیر ۵۵ کیلومتری سرخه‌مهر تااااااااااااااااهومیان را عبور می‌کردند تا پس سه ساعت کوفتگی از بالا و پایین پریدن بر آن جاده‌ی هراس‌انگیز و ویران، چند خط جوابیه را بر انگشتان … خود تحمل می‌کردند. و کاش فرزندان مدیران محترم مسئول که بابهترین سرویس‌ها دربهترین مدارس غیرانتفاعی درس می‌خوانند، تنها یک‌بار آن راه کوهستانی را بر کفش‌های اسپورت خود تحمل می‌کردند تا به پدران خود بگویند که عبور هرروزه از آن راه کوهستانی نه از عهده‌ی فیل برمی‌آید و نه از کفش‌های لاستیکی آن پاهای کوچک روستایی. تا بدانند این جوابیه‌ها که جز نمکی بر زخم شبانه‌روزی ترک تحصیل آن‌همه دانش‌آموزنیست، برای آن‌ها مدرسه‌ی شبانه روزی نمی‌شود. دانش‌آموزانی که درکنار تحصیل‌شان باید در کار پرورش گوسفندان روز و شب کنار خانواده‌هایشان باشند و هرماشینی که بخواهد بر آن جاده‌ی ویران، هرروز آن‌ها را به هومیان برساند پس از یک‌هفته باید جنازه‌اش را به قبرستان ماشین‌های فرسوده تشییع کرد. دانش‌آموزانی که نمی‌شود از دور برایشان بیانیه نوشت و صدای قار قار شکم‌هاشان را باید از کوه‌های خشک وبی‌آبشان پرسید و سقف‌هایی که از فشار فقر لم داده اند.
آیا به جای این جوابیه‌ها … بهتر نیست آستین همت مسئولیت را بالا زده و برای محرومیتشان کاری کرد؟
[پاسخ]

[پاسخ]

علی قصه خور در گفته :

در جوابیه معاونت محترم باید بگوییم از یک نظر کاملاً حق با ایشان است صرفه اقتصادی ندارد، چرا چون اینها نه گاوند و نه گوسفند که شیر یا گوشت بدهند و فقط یک مشت انسان بی ارزش می باشند و چه فایده دارد که اینها سرنوشت خوبی داشته باشند، 100 نفر بی سوداد وعوام داشته باشیم بهتر است یا 100 نفر باسواد که فردا حرفی برای گفتن داشته باشند، پس بهتر همان که بی سواد باقی بمانند که کار کشاورزی و گوسفند چرانی غیر اصولی با محصولات بی کیفیت و بی ارزش که هیچ کمکی به اقتصاد این کشور نمی کند بپردازند، اقای معاون این منطقه کاملاً عشایری بوده و هیچ دختری حق ندارد تا زمان ازدواج از خانه پدریش حتی بیش از یک ساعت دور باشد، انوقت جنابعالی انتظار دارید که به خرم اباد یا هومیان برود آنهم برای مدت 9 ماه، برادر،اخی، من نمی دانم تو توی لاس وگاس به دنیا آمدی تو هم تا 30 سال پیش توی همین کوه ها گوسفند چرا می بردی!!! چرا درک نمیکنی که اگر این روند توجیح اقتصادی امسال جنابعالی ادامه پیدا کند این اقشار هرگز مثل شما معاونین محترمی که به فکر اقتصاد هستید پیشرفت نمی کنند و نمی توانند برای اقتصاد این مرز بوم تصمیم بگیرند.
اخه آدم عاقل خرم اباد در تقریباً در 200 کلیومتری این روستا و هومیان در تقریباً60 کیلومتری این روستا، حالا خرم اباد را بی خیال شیم، این روستا برای اینکه به هومیان بروند باید ابتدا به چم استان و بعد از آن از تنگه تیر ( دره شیرز یا شیرزاد) عبور کرده و به سه راهی اولادقباد،زرینی و هومیان برسند، خوب اگر تا اونجا رو آمدن بقیه راه رو میرند کوهدشت که جاده آسفالته می باشد، چرا برن هومیان که خودشان را خسته کنند.
….
….
جناب معاون محترم، باید بگوییم این روستا دارایی استعدادهای خوبی می باشد، خیلی از معلمان شهرستان کوهدشت از همین روستا هستند و می توانم به جرات قسم بخورم اولین دانشجویی ارشد رشته فیزیک کوانتوم از استان لرستان که در دانشگاه تربیت مدرس به تحصیل پرداخت از مردم همین روستا بود و حتی باید بگوییم که خیلی از افراد این روستا در شهرستان کوهدشت از لحاظ سطح سواد افرادی شناخته شده می باشند.
….
….
جناب معاون محترم اگر یکسری حرف های گفته می شود شما مسئولین محترم واکنش نشان می دهید ولی رک صحبت کنیم در این استان هیچ چیزی سر جای خودش قرار ندارد دراین استان دبیران راهنمایی ابتدایی درس می دهند و معلمان ابتدایی راهنمایی تدریس می کنند و این امر را که می گوییم به عینه برای یکی از دوستان خودم اتفاق افتاده است.
ایا این تغییر شغل سازمانی ها صرفه اقتصادی شماها را توجیح می نمایید؟!؟خواهش میکنم صحبت از اقتصاد نکنید که جز شعار چیزی دیگر نیست؟ خداوکیلی جدول ضرب 10*10 را می توانید کامل بدون تقلب بنویسید؟!؟
.
.
.
جناب آقای معاون محترم در پایان باید بگوییم آقایان سیدسعید حیدری طیب و محمد رزم نماینده مجلس نهم مردم کرمانشاه به ترتیب از روستای گرده مهر و سرخه مهر می باشند و آقای رزم هنوز اقوام های نزدیکشان در این روستا هستند و خود ایشان دوران ابتدایی را در این روستا به تحصیل پرداخته و بعد از مهاجرت خانواده به کرمانشاه چشت درآرد به این منصب رسیدند ولی همه موقغیت ایشان را که ندارند.آقای توجیح اقتصادی بهتر است اول بروید خوتان را توجیح کنید که کجایید؟ از کجا آمدید؟ به کجا رسیدید؟ و به کجا خواهید رسید؟ و بعد ناپخته سخن بگویید.
.
.
.
تو خدا هرکسی یان مطلب را می خواند به یاد دکتر هوشنگ اعظمی لرستانی یک دقیقه سوکت کند، چون در لرستان هرگز چنین فردی زاده نخواهد شد. البته منو دوستان ببخشند نمی دانم چرا وقتی چنین مطلبی را میخوانم ناخودآگاه تمام افکارم به سمت این بزرگ مرد که واقعاً در راه حق طلبی و کمک به مردم از حق خود میگذشت تا بتواند گره ای از مشکلات مردم را باز گشایید.نامش جاودان و یادش گرامی باد.

[پاسخ]

صادق ياري پور پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲ مهر , ۱۳۹۱ ۱۱:۳۸:

آقاي علي قصه خور خودتو ناراحت نكن متاسفانه ما مديران و مسئوليني داريم كه فقط سنگ جلو پا آدم مي زارند هيچ كاري انجام نمي دهند و همش هم مقصر خودمان هستيم كه بايد اينجور اشخاص را تحمل كنيم.
حالا اين هوشنگ اعظمي لرستاني كي هست؟راستش بنده تا حالا اسمش را نشنيده بودم اگه هم شنيدم حضور ذهن ندارم.از تعريفي كه شما از اين آقا كرديد انسان درستي بنظر مياد ميشه از خصوصياتش بيشتر توضيح بديد چون كه بنده عاشق اينجور اشخاص بزرگي هستم كه به مشكلات مردم رسيدگي ميكنند.

[پاسخ]

محمد پاسخ در تاريخ دوشنبه ۳ مهر , ۱۳۹۱ ۱۲:۳۵:

جناب یاری پور دکتر هوشنگ اعظمی در خرم آباد مطب داشت پیش از انقلاب. تمام بیمارانی که فقیر بودند رو رایگان معاینه می کرد و حتی پول نسخه شون رو هم خودش می داد. این مرد بزگ رو ساواک به قتل رسوند. اعظمی از لک های بیرانوند بود.

[پاسخ]

صادق ياري پور پاسخ در تاريخ دوشنبه ۳ مهر , ۱۳۹۱ ۱۳:۰۶:

محمد جان ممنون از لطف شما.نام،ياد و خاطره مردان بزرگي همچون آقاي دكتر اعظمي در تاريخ و اذهان مردم ماندگار مي ماند.اي كاش يه كم پزشكاي ما هم در اين دوران به فكر مردم باشند.
روحش شاد يادش گرامي

[پاسخ]

گراوند در گفته :

با عرض تشکر از آقایان عزیز و بزرگوار حشمت الله آزادبخت و علی قصه خور . حقیقتاً جای تأسف و شرم آور است و مسئولان دلسوز و خدوم هر چه سریع تر باید به این مسأله ی اساسی و وظیفه ی انسانی- اخلاقی رسیدگی کنند که انشاالله مشمول خیر دنیا و آخرت شوند…

[پاسخ]

عزیزی در گفته :

خجتات بکش آقای معاون…آقای آزادبخت شجاعت شما در کار خبرنگاری را می ستاییم.

[پاسخ]

حسنک راستگو در گفته :

سلام آقای آزادبخت .
خوشحالم که شهر من جوان با انگیزه، مطلع، کارآمد و دلسوزی مثل شما داره .
من الن حدود 15 ساله که سالی حداکثر دو بار میآم کوهدشت و هر بار تقریبآ یک هفته می مونم .
می خوام از این به بعد گاهی اوقات برات کامنت بذارم و از دغدغه های یه کوهدشتی از راه دور برات بنویسم .
مشکل شهر ما در و دیوار و خیابون و فرماندار و استاندار و شهردار و … نیست ، نمیخوام کارتو ببرم زیر سوال دادا اما به اینایی که میگم گوش کن و در آخر اگر دیدی ارزش دارن بهشون فکر کن چون مطمئنم که دارم با جوان سالم و با انگیزه ای صحبت می کنم . تمام این بحثهایی که شما و همکارانتون بهشون می پردازید مطالب قابل توجهیه اما بیایید با خودمون رو راست باشیم و ببینیم خودمون به نوبه ی خودمون برا شهر، استان وکشورمون چکار کردیم و بعد از مسئولین غیر بومی که چهار صباح دیگه رفتنی اند انتظار دلسوزی داشته باشیم .
ما ها الان فقط یاد گرفتیم تا یه بچه تو یکی از ده کوره هامون به دنیا می آد سعی کنیم و با هزار زور و زحمت باهاش فارسی حرف بزنیم، این اوج پیشرفتمونه و فکر می کنیم اینطوری کلاس داره . این یه مثال بود که شما میتونی روش مانور بدی و به مردممون بفهمونی که بچه باید با زبان مادریش صحبت کنه، اینطوریه که اگر یه روزی کاره ای شد به خودش و زبونش افتخار میکنه و باعث سربلندی هموطناش میشه .
برادر من، تا حالا شده دلیل شرارت ها و بی بند و باری خانواده ها رو تو شهرمون بررسی کنید و به نتیجه ای برسید و به مردممون اطلاع رسانی کنید و تو سایتتون با یه زبونی از مردم بخوایید که با هم مهربون باشند و بدخواه همدیگه نباشن ؟
شماهایی که همچین ابزار خوب و فراگیری مثل یه سایت پر مخاطب رو دارید بیایید رو ریشه یابی مشکلات شهرمون کار کنید ، ببینید چی میشه که کوهدشت سی ساله که شهرستانه و آدم روش نمیشه اگه با یه غریبه ازش رد بشه با افتخا بگه این شهر شهر منه …
من اصلآ آدم سیاسی نیستم اما بری برا مردم فرهنگ سازی کنید که آهای مردم تا وقتی که هرکس طایفه بیشتری داره رآی میاره همین اشه و همین کاسه . بگید آهای مردم به بچه هاتون طرز برخورد با دوستانشون و آشناهاشون رو یاد بدید . بد کسی رو نخوایید . بگید که پسر عزیزم، دختر عزیزم آدم خوب نیست بدکسی رو بخواد . اینطوره که کم کم میبینیم شهرمون میشه شهری که توش صفا و صمیمیت موج میزنه و مثل الان شاهد برادر کشی و قتل و درگیری های مسلحانه نیستیم و مسئولینی هم که به هر عنوانی وارد شهرمون میشن از اوضاع خوب شهر و مردم خوب و با فرهنگش حض می برن و آستین همتشون رو برای انجام کارای بزرگ میزنن بالا .

[پاسخ]

حشمت اله آزادبخت پاسخ در تاريخ شنبه ۱ مهر , ۱۳۹۱ ۱۷:۴۱:

سلام جناب حسنک عزیز.راست گفتی وممنون از راستگویی وتوجه شما عزیز. جهت اطلاع ، شما را به مطالی از بنده در آرشیو سیمره دعوت می کنم با نام های:
زبان اجق وجق – زورملکی – شهر درناامن وامان است – پاتوق های دودی – دعاروخانه – متن بیجات – شبی در ماقبل تاریخ – دردسرهای مصیبت – چوپی جناحی…فکرکنم اگر توی اینترنت سرچ بفرمایید مطالب فوق رو خواهید دید. باز هم سپاس.

[پاسخ]

الله اعلم در گفته :

پس چرا جناب آقایان سیدسعید حیدری طیب و محمد رزم نماینده مجلس نهم مردم کرمانشاه به ترتیب از روستای گرده مهر و سرخه مهر می باشند دستی را برای روستای پدریشان بلند نمیکنند.

چرا با مسئولان رایزنی نمیکندپ؟ پاسخ ساده است یادشان رفته در این روستاها بودند -پوادار شدند -بادیگارد دارند
با پول این آقایان میشه یک مجتمع دانشگاهی ساخت چه رسه به مدرسه راهنمایی

راستش اینها کوهدشت را قبول ندارند چه رسد به روستا

هر کسی از این روستاها مدارج علمی طی کند مثل این آقایان فقر خودشان را فراموش میکنند
راستی وقتی کسی تو این روستا درس خونده و به مقام نماینده و استاندار می رسد به این روستا کمک نمی کند از غریبها چه انتظاری دارید
دور دور نامردی

[پاسخ]

صادق ياري پور در گفته :

يكي نيست به اين دولت خدمتگذار و عدالت محور! بگه(من كه تنها صدايم به جايي نميرسد) در اين شهر خيرين مدرسه ساز پيدا نميشود ديگه خودت بيا دست بكار شو يه كاري بكن تا بيشتر از اين دانش آموزان اين مناطق محروم ترك تحصيل نكرده اند.به جاي اينكه اين همه مدرسه براي كشورهاي ديگه ميسازيد يكي هم واسه اين دانش آموزان هموطن بسازيد يا حداقل يكي از اين اردوهاي جهادي را بفرستيد اينجا يه مدرسه بسازند.

[پاسخ]

سعید علیزاده.صرفاجهت اطلاع در گفته :

ااینجانب ودیگر همکاران اطلاع داریم که آقای حیدری مسیر طولانی ضرون را طی کرده وبه بازدید این منطقه عشایری آمده است وبامشکلات آموزشی این منطقه به خوبی آگاه است.همچنین امسال یک مدرسه راهنمایی در این منطقه مورد بهره برداری قرار گرفت.

[پاسخ]

با سلام . تا زمانی که افراد غیر متخصص و بی سواد مسولیت های این استان و این اداره را بر عهده دارند وضع به همین شکل است.این اقای معاون خدا میدونه که از چه روشها و دوزو کلک هایی استفاده کرده که از رو این صندلی بلند نشه .اقای علی قصه خور ناراحت نشو برادر. اسعی کن با این قضایا کنار بیای. روی سخنم با اقای معاون هستش. در جلسه های انتخاباتی اقای رحیمی نسب بودی به اقای ملکشاهی راد قول همکاری دادی . برای سردار درویشوند جلسه گرفتی . حتی مبالغی را جهت کمک به ستاد ایشون پرداخت کردی. حالاخودتو نیروی نماینده کنونی اقای اقا محمدی معرفی میکنی حتی از ستاد دکتر عبدی حمایت خواستی.تا از صندلی معاونت بلند نشی.ضرر این دوزو کلک جز به فرزندان ساده لوح عشایر نخواهد رفت.بیاد قیامت و دادگاه عدل الهی باشیم.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :