کد خبر : 948
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۰ - ۲۱:۵۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 295 بازدید

ایمیل هاچراقطع است؟

دسترسی بیش از 30 میلیون کاربر ایرانی به سرویسهای پست الکترونیکی از روز پنجشنبه مسدود شده است این در حالی است که 2 متولی اینترنت کشور یعنی شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان فناوری اطلاعات ایران در این باره پاسخ روشنی ارائه نمی دهند. به گزارش مهر، از اولین دقایق روز پنجشنبه 20 بهمن ماه جاری […]

دسترسی بیش از 30 میلیون کاربر ایرانی به سرویسهای پست الکترونیکی از روز پنجشنبه مسدود شده است این در حالی است که 2 متولی اینترنت کشور یعنی شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان فناوری اطلاعات ایران در این باره پاسخ روشنی ارائه نمی دهند.

به گزارش مهر، از اولین دقایق روز پنجشنبه 20 بهمن ماه جاری ارتباط کاربران ایرانی با پستهای الکترونیکی و تمام سایتهای خارجی که نیاز به ورود و ثبت اطلاعات دارند، مسدود شده و تاکنون اطلاع رسانی روشنی از سوی مسئولان مربوطه در این زمینه صورت نگرفته است.

هم اکنون کاربران ایرانی برای دسترسی به پستهای الکترونیکی از جمله یاهو میل و جی میل، هات میل و یاهو مسنجر و غیره با مشکل قطعی مواجه هستند و هیچگونه امکان دسترسی به این سرویس دهنده ها وجود ندارد.

اغلب کاربران ایرانی در حال حاضر از پستهای الکترونیکی خارجی استفاده می کنند و قطعی کامل این ایمیلها مشکلات بسیاری را برای کاربران به وجود آورده است.

پاسخهای متولیان اینترنت کشور

پیگیری خبرنگار مهر از دلایل این قطعی تاکنون به نتیجه ای نرسیده و مسئولان مربوطه در این زمینه پاسخ روشنی ارائه نمی دهند به طوریکه مدیران سازمان فناوری اطلاعات و شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان سازمانهای متولی اینترنت در کشور از این موضوع اظهار بی اطلاعی می کنند.

سعید مهدیون – مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات ایران با اظهار بی اطلاعی از مشکل به وجود آمده، به مهر گفت: این موضوع ارتباطی با سازمان فناوری اطلاعات ندارد و شرکت ارتباطات زیرساخت باید پاسخگو باشد.

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات: از ایمیل خارجی استفاده نمی کنم

وی در پاسخ به این سوال که آیا این مشکل در استفاده شما برای چک کردن ایمیلتان پیش نیامده است، تاکید کرد: من از ای میلهای خارجی استفاده نمی کنم و مشکلی در استفاده از ای میلهای داخلی خود مشاهده نکرده ام.

مدیر روابط عمومی زیرساخت: مشکل محتوا به زیر ساخت مربوط نمی شود

محمدرضا فرنقی زاد – مدیر روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت نیز در این زمینه به مهر گفت: به نظر می رسد اگر مشکلی از بابت محتوا در شبکه اینترنت وجود داشته باشد سازمان فناوری اطلاعات باید پاسخگو باشد.

وی با اظهار بی اطلاعی از قطعی به وجود آمده در ایمیل کاربران ایرانی، تاکید کرد که شبکه ارتباطات زیرساخت کشور هم اکنون هیچ مشکلی ندارد و چنانچه قطعی در دسترسی به زیرساخت ارتباطی وجود داشته باشد، شرکت زیرساخت پاسخگو خواهد بود اما مشکلات محتوایی به این شرکت مربوط نمی شود.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ازادبخت در گفته :

ما امروز شاهد سیل خروشان جمعیت همراه ملکشاهی بودیم که دهن قبادی و حامیانش را از تعجب باز گذاشت.

[پاسخ]

سوران در گفته :

آقای (سعید مهدیون)30 میلیون میگن sing in نمیشیم.فقط شما sing in میشی!خوب به ما هم نشون بده.! حتی انجمن متخصصین ترفندها هم نتونست کاری انجام بده حالا شمای گیج ادعا میکنی که sing in میشی!اگه یاهو وگوگل ایران را تحریم کرده اند پس قاعدتآ باید سایت باز نشه.مشکل اینه که چک میل نمیتونیم انجام بدیم.پس قاعدتآ مخابرات پورتها را بسته.حالا چرا خودتون فکر کنید. جوابش خیلی راحته!
میر ملاس باز سانسور نکن بذار مردم حقیقتو متوجه بشن.

[پاسخ]

سجاد12ne در گفته :

بله دیگه_حساب کنین تهرانش اینجوریه _کوهدشت کی میخوادبهش برسه؟؟؟؟؟

[پاسخ]

س-گراوند در گفته :

آقای سوران شما همیشه اینقد به همه چیز و همه کس گیر میدید !!!!! الان کلان شهرها اینترنتشون مشکل داره چه برسه به کوهدشت که یه دهکده ام حسابش نمیکنن کاش چیزای مهمتر تو کوهدشت درست بشه اینترنت پیش کش

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :