کد خبر : 95074
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 426 بازدید

دستگیری مزاحمین تلگرامی توسط پلیس فتا کوهدشت

به گزارش میرملاس، سرهنگ یاراله عبدی فرمانده انتظامی شهرستان کوهدشت گفت: چندی پیش ۲ نفر مونثه جوان به پلیس فتا مراجعه و از افراد ناشناسی که در فضای مجازی برای آنان ایجاد مزاحمت داشته، شکایت کردند. سرهنگ یاراله عبدی : در پی شکایت دو نفر دختر جوان مبنی بر اینکه شخصی ناشناس در شبکه اجتماعی […]

4
به گزارش میرملاس، سرهنگ یاراله عبدی فرمانده انتظامی شهرستان کوهدشت گفت: چندی پیش ۲ نفر مونثه جوان به پلیس فتا مراجعه و از افراد ناشناسی که در فضای مجازی برای آنان ایجاد مزاحمت داشته، شکایت کردند.

سرهنگ یاراله عبدی : در پی شکایت دو نفر دختر جوان مبنی بر اینکه شخصی ناشناس در شبکه اجتماعی تلگرام در ابتدا با هک اکانت تلگرام و سپس با ارسال تصاویر و پیام های غیراخلاقی و درخواست های نامتعارف برای آنها ایجاد مزاحمت کرده، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا شهرستان بررسی های فنی و تحقیقات گسترده ای را در جهت شناسایی و دستگیری مجرمین سایبری آغاز نموده و دو نفر متهم مرد اهل کوهدشت را مورد شناسایی قرار دادند.

وی با بیان اینکه متهمین شناسایی شده از سوی ماموران پلیس مظنون ردیف اول خود شکات نیز بودند، افزود: در عملیاتی که با هماهنگی قاضی پرونده انجام شد، هر دو نفر را دستگیر و به پلیس فتای کوهدشت منتقل شدند.
به گفته این مسئول انتظامی، متهمان که در ابتدا منکر هرگونه اقدام مجرمانه ای در فضای مجازی شده بودند، در تحقیقات تکمیلی ماموران به جرم خود اعتراف نمودند

سرهنگ عبدی گفت: متهمان دو نفر مرد ۲۲ ساله و ۲۵ ساله و اهل کوهدشت بودند که پیام های بی شرمانه و تهدیدآمیزی در فضای مجازی منتشر می کردند را دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل شعبه ویژه رسیدگی به جرائم سایبری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کوهدشت گردیدند.

فرمانده انتظامی شهرستان کوهدشت بیان داشتند: بعضی از افراد با سوء استفاده از فضای مجازی با این تصور که هرگز شناسایی نمی شوند اقدام به ایجاد مزاحمت برای دیگران می کنند اما این افراد باید بدانند در صورت شکایت، پلیس فتا آنها را شناسایی و دستگیر خواهد کرد.
وی ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و تعامل دادستان و دادیار ویژه جرایم سایبری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کوهدشت،‌ با بیان این‌که حفظ حریم خصوصی افراد خط قرمز پلیس فتا است و کسی که این حریم را از طریق پیام‌رسان‌های موبایلی یا فضای مجازی نقض کند با برخورد جدی، قاطع و قانونی پلیس فتا و دستگاه قضایی مواجه خواهد شد .
کاربران توجه داشته باشند در صورتی که شخصی اقدام به مزاحمت از طریق شبکه های اجتماعی برای آنها نمود ابتدا وی را بلاک کرده و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس http://www.Cyberpolice.ir یا تلفن پلیس فتا شهرستان کوهدشت به شماره ۲۱۸۵۰۸۷ – ۰۶۶۶ گزارش کنند.

 

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

شهروند کوهدشتی در گفته :

تقدیر و تشکر از پلیس فتا کوهدشت
دستمریزاد

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :