کد خبر : 96497
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 131 بازدید

نامزدهای انتخابات رقابت سالم و به دور از تخریب با یکدیگر داشته باشند

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در ۲۹ اردیبهشت ماه امسال گفت: نامزدهای انتخابات باید رقابت سالم، منطقی و به دور از هرگونه تخریب با یکدیگر داشته باشند.

به گزارش میرملاس، آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی الغدیر شهرستان خرم آباد افزود: برخی افراد بی تقوا که به دنبال ترویج تخریب و تهمت در جامعه هستند حاضرند در این راه به دفاع، تطهیر و دلسوزی از منافقان کور دل برآیند.
وی اظهار کرد: فضای انتخابات باید فضایی مبتنی بر رقابت سالم و بر محور استدلال، برنامه و عقلانیت باشد تا هر شخصی فارغ از هرگونه تهمت، تخریب و تهدیدی توانمندی و برنامه های خود را اعلام کند.
نماینده ولی فقیه در لرستان افزود: برخی از عناصر منفعل جامعه با توطئه ای مرموز به دنبال دوقطبی کردن انتخابات ریاست جمهوری هستند که این اقدام باعث تشدید اختلاف می شود.
وی با بیان اینکه انتخابات باید ضریب امنیت را در جامعه بالا ببرد، گفت: یکی از مولفه های مورد توجه در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه حفظ امنیت، وحدت و همبستگی در جامعه است نه اینکه منجر به نا امنی و تفرقه شود.
امام جمعه خرم آباد با تاکید بر لزوم حفظ وحدت و امنیت در برگزاری انتخابات اظهار کرد: انتخابات باید وحدت آفرین، دشمن سوز و در شان نظام جمهوری اسلامی باشد.
وی افزود: سلامت انتخابات و رعایت قانون باید از جانب هیات اجرایی، هیات نظارت، نامزدها و طرفداران و حامیان آنها رعایت شود.
آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه هیچ کسی نباید از قانون تخلف کند، افزود: کسی نباید در رعایت قانون سستی و سهل انگاری کند و نامزدها پس از رد یا تایید صلاحیت ها باید به قانون تمکین کنند.
وی گفت: اینکه هیات اجرایی تمام نامزدها را تایید کند جای تاسف است زیرا باید از همان ابتدا جلوی تخلف از قانون گرفته شود.
نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه هیات اجرایی امین و معتمد مردم است و اعضای آن باید برای رعایت قانون هوشیار باشند، افزود: در انتخابات باید مساله قانون مورد توجه قرار گیرد و در قبال هرگونه تایید یا رد صلاحیتی باید درپیشگاه خداوند جوابگو بود.
وی اظهار کرد: اگر چنانچه شخصی فاقد صلاحیتی تایید شود و رای بیاورد، افرادی که او را تایید صلاحیت کرده اند فردای قیامت در گناه او شریک هستند.
امام جمعه خرم آباد انتخاب آگاهانه و با بصیرت را از مولفه های مهم مورد توجه در انتخابات دانست و گفت: مردم باید از هم اکنون به فکر باشند تا در انتخابات شوراهای اسلامی شهرو روستا و ریاست جمهوری انتخابی با بصیرت و آگاهانه داشته باشند.
وی افزود: باید رئیس جمهوری انتخاب شود که به فکر اشتغال، تولید و حفظ ارزش ها باشد و تمام توجه و تلاش خود را برای رفع مشکلات مردم بکار گیرد.
آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه باید بدنبال دولتی کارآمد باشیم، اظهار کرد: دولت باید بتواند در شرایط فعلی جامعه و طبق سیاست اقتصاد مقاومتی، کشور را به جلو حرکت دهد.
وی افزود: در شورای شهر افرادی با برنامه و پیگیری رفع مشکلات شهری مردم انتخاب شوند زیرا کسی که با انگیزه های مادی خود وارد انتخابات شوراهای شهر و روستا می شود نمی تواند انگیزه خدمت به مردم داشته باشد.
امام جمعه خرم آباد گفت: در انتخابات پیش رو باید انسان های توانمند، پاک، ولایی، بانشاط، کارآمد و متعهد انتخاب شوند و در این انتخاب باید تعارف را کنار گذاشت.
وی مشارکت و حضور پرشور و با عظمت مردم در انتخابات را از دیگر مولفه های مهم در انتخابات پیش رو دانست و افزود: امید است با حضور حداکثری و پرشور مردم شاهد مشارکت ۵۰ میلیونی در این انتخابات باشیم.
خطیب جمعه خرم آباد در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه به ۲۹ فروردین ماه روز ارتش جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: بنا بر اصل ۱۴۳ قانون اساسی پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و حفاظت از نظام جمهوری اسلامی ایران مهمترین وظیفه و مسئولیت ارتش است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به این وظیفه سنگین خود به خوبی عمل کرده است.
وی افزود: ارتش بعد از انقلاب با تمام قوا و توان خود توطئه دشمنان در کردستان را خنثی کرد و توانست در دوران دفاع مقدس از جنوب و غرب و در هر نقطه ای که کشور مورد تجاوز رژیم بعث عراق بود، حضور موثر داشته باشد.
آیت الله میرعمادی یادآور شد: ارتش بعد از دوران دفاع مقدس نیز همواره در موقعیت های مختلف اعم از مقابله با گروه های تروریستی در مرزهای خارج از نظام جمهوری اسلامی با تمام وجود حاضر بود که گواه آن شهدای مدافع حرم ارتش است.

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :