کد خبر : 96534
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,332 بازدید

تنها مهندس نماینده ساز، اعترافی صادقانه اما… (کنکاشی در مصاحبه اخیر آقای اسماعیل دوستی)

  محمد جواد (عرفان) آزادبخت/ میرملاس:   امام خمینی: انتخابات در انحصار هیچ کس نیست ،نه در انحصار روحانیون نه در انحصار احزاب …. انتخابات مال همه مردم است. مقام عظمی ولایت: مراقبت از رای هر ایرانی واجب شرعی و اسلامی است و هیچ کس حق ندارد در این امانت خیانت کند ضمن اینکه نتیجه […]

 

محمد جواد (عرفان) آزادبخت/ میرملاس:

 

امام خمینی: انتخابات در انحصار هیچ کس نیست ،نه در انحصار روحانیون نه در انحصار احزاب …. انتخابات مال همه مردم است.

مقام عظمی ولایت: مراقبت از رای هر ایرانی واجب شرعی و اسلامی است و هیچ کس حق ندارد در این امانت خیانت کند ضمن اینکه نتیجه آرا مردم نیز مظهر کامل حق الناس است و همه باید در مراقبت و دفاع از آن تلاش کنند.

مهندس! دوستی: تنها نماینده ادواری که در لرستان نماینده می سازد من هستم. دو دوره است که من ملکشاهی را بالا میکشم . متعقدم اصلاح طلب ها در خود زنی خیلی تبحر دارند.

وزیر کشور: قبل از این گفته ام پول های کثیف می تواند در همه عرصه ها از جمله انتخابات وارد شود ما لایحه ای دو فوریتی اماده کردیم و به مجلس نهم فرستادیم اما مجلس آن را به بعد موکول کرد .
گرچه تصمیم گرفته بودم حداقل از جانب خودم درباره تراژدی انتخابات ۷ اسفند دیار طرهان بزرگ چیزی ننویسم تا شاید قدری آن زخم عمیق التیام یابد. اما با مطالعه مصاحبه اقای اسماعیل دوستی با پایگاه خبری و تحلیلی دیدبان ،نشر شده در سایت خبری هنجس و اعتراف به نقش سردار سازندگیش در دو دوره نمایندگی آقای ملکشاهی ما را به کنکاش این نوشتار مجبور نمود.
۱_آرمان های انقلاب: من فرزند نسل سوم انقلابم ،اوضاع قبل از انقلاب را ندیده ام بعد از انقلاب هم حتی سعادت دیدن رشادت های نسل اول انقلاب در دفاع از آرمان های انقلاب را ندیده ام ، اما در کتاب های دوره تحصیلی و در نقل قول فرزندان باقی مانده از نسل اول انقلاب از جمله پدرم آموخته ام که رژیم شاهنشاهی ،در تمام زمینه ها برای مردم ایران ارزش قائل نبودند، تعیین سرنوشت سیاسی ،اقتصادی ،علمی و حتی برنامه های فرهنگی در دست اجانب بوده، رای و نظر مردم در سرنوشت خویش جایگاهی نداشت ، اکثریت نمایندگان قلابی مجلس توسط امرای ارتش ، و سازمان مخوف ساواک یا سفارتخانه های آمریکا و انگلیس بر مردم تحمیل می شدند. این تحقیر مردم سبب شد تا نامه مورخه ۴۳/۱۱/۲۹ جمعی از علما از جمله مقام معظم رهبری و شادروان آیت الله هاشمی رفسنجانی به هویدا نخست وزیر وقت نگاشته شد که در بخشهایی از آن آمده است:
جناب آقای نخست وزیر ،متاسفانه در سال های اخیر اقداماتی بر خلاف قوانین اسلام و قانون اساسی در این کشور مذهبی انجام یافته که موجبات ناراحتی عموم طبقات را فراهم آورده و فاصله عمیقی بین ملت و هئیت حاکم ایجاد کرده است ملت و هئیت حاکم که باید متفقا در پیشرفت و عظمت دین و تعالی کشور بکوشند و با اعتماد و حسن اطمینان به یکدیگر در زمینه واحدی فعالیت کنند با کمال تاسف هر دولتی که روی کار آمده،بجای اینکه به این اختلاف خاتمه دهد آن را شدید تر و احساسات ملت را علیه هئیت حاکمه بر افروخته تر نموده است. نمی دانیم ،متصدیان امور چه می کنند و در نظر دارند این مملکت را به کجا بکشانند . آیا در این مملکت (به اصطلاح دینی و مشروطه) مردم حق هیچگونه اظهار نظر در سرنوشت خود باید نداشته باشند. خفقان ، محدودیت، سانسور تفتیش عقاید از یک طرف ، شکست اقتصادیات و تصاعد کمر شکن زندگی از طرف دیگر، ملت را از پای در آورده و اگر کسی از وضع موجود اظهار نارضایتی کند، سیاه چال زندان و سپس حکم دادستانی نظامی زندگی تیره او را تیره تر می نماید. آخر کدام گوشه جهان تا این حد فشار، اختناق ،حبس ،زجر و شکنجه و ترور افکار بر مردم حکومت میکند . در کدام کشور مراجع و علمای دینی ، سخنگویان مذهبی ،روشنفکران ،اساتید دانشگاه،بالاخره طبقات فعال کشور حق اظهار نظر در شئون اجتماعی خود ندارند. در جهان امروز کجا معمول است، عده ای مطلق العنان حاکم مطلق بر جان و مال و ناموس مردم باشند و کسی حق فریاد و تظلم نداشته باشند ….
ایا این قسم حکومت در بین ملل نیمه وحشی آن هم در دوران حکومت فردی از پست ترین حکومت ها شمرده میشده است…..
و بالاخره اگر کسی خواست با استفاده از حق قانونی خود در شئون کشور اظهار نظر نماید باید در سیاهچال زندان زندگی کند و با محرومیت های همه جانبی دست به گریبان باشد……
آقای مهندس! برای نابودی این رژیم با گوشه ای از آن اوصاف، رنج ها ،شکنجه ها، کشیده شده، خون های پاک زیادی بر کف خیابان های کشور جاری شد، برای دفاع از کیان کشور و آرمان های انقلاب فرزندان نخبه و دلاور مردان پاک باخته فراوانی از جمله عموی شهیدم که همکلاسی شما بود و به خوبی می دانید که او که بود، جان خویش را هدیه نمودند تا امثال شما که در بحبوحه پیروزی انقلاب دانش آموز سال دوم دبیرستان بودید وبه گفته برخی فرهنگیان اهل قلم همکلاسیت از پاره شدن عکس شاه آزرده خاطر میشدید ،برای مردم نماینده نسازند و دو دوره نماینده بالا نکشند.اینکه با قهقه آنچنانی اعلام میکنیدتنها نماینده ادواری هستید که در استان لرستان نماینده مجلس می سازید و در اصل بیان میکنید سرنوشت مردم در ید قدرت و ثروت من است، کاهش قدری به هزینه ای که رهبران انقلاب و فرزندان این سرزمین با طوفان انقلاب برای نابودی این طرز فکر پرداخته اند، آگاهی داشتید. این نوع قهقه……. خیانت به خون شهدا ،اندیشه امام راحل (ره) که میزان را رای ملت تبیین فرموده و جفا در حکم شرعی مقام معظم رهبری است که نتیجه آرا مردم را مظهر کامل حق الناس اعلام فرموده اند .حتی توهین بزرگ در حق کسی است که در مجلس بر صندلی رئیس کمسیون قضایی تکیه زده است، کاش به خوبی در این گفته تدبیر می کردید که مفهوم من دو دوره او را بالا کشیده ام از نظر عرف سیاسی چیست و بعد از این گفته چه جایگاهی برای او باقی می ماند.
پس جناب مهندس! هرگونه خیانت به رای مردم و حتی شائبه خیانت به رای مردم و عدم وجود رقابت های انتخاباتی عادلانه ، هم خیانتی نابخشودنی به اصل و آرمان های انقلاب است و هم جفا به خرد جمعی که زمینه ساز سرکوب آزادی اندیشه و عزلت نخبگان فکری و سیاسی و زمینه ساز سلب اعتماد مردم به کار گزاران نظام است که این اعتماد بزرگ ترین سرمایه نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

۲_ خیانت به اصلاح طلبان: در جواب پرسش امکان جز لیست اصلاح طلبان نرفتن گفته اید ، مگر من به اصلاحات خیانت کرده ام که جزء لیست نباشم و در لیست قرار گرفتن را حق مسلم خویش دانسته اید در این باب چند نمونه ذکر میکنم و قضاوت را به خوانندگان فهیم واگذار میکنم،
الف): بخوبی می دانید که برای اولین بار در انتخابات اسفند ۹۴ اصلاح طلبان طرهان بزرگ به اجماع کم نظیری رسیده بودند ، و بخوبی می دانید که زمانیکه کاندیدای نهایی اصلاح طلبان دانشجوی اصفهان و نماینده دانشجویان در شورای دانشگاه بود ، شما آن موقع دانش آموز سال دوم دبیرستان بودید که با روح لطیفتان از پاره شدن عکس شاه اشکتان در می آمد و اقای ملکشاهی دانش آموز سال اول دبیرستان بودند .
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایشان در جهاد سازندگی در هئیت واگذاری زمین و از همه مهمتر بیشتر عمر خویش در میان و در خدمت توسعه علم و فرهنگ و دانش فرزندان این دیار بوده و لحظه ای جدا از درد و رنج های مردم محروم و مظلوم زندگی نکرد. و همانند بسیاری برای کسب زندگی بهتر راهی دیار مرفه دیگری نشد. از طرفی دیگر مردم با توان علمی و خدمات صادقانه ایشان و سایر اعضای خانواده وی و هزینه ای که این خانواده برای انقلاب داده اند آشنایند. و خود اقای دوستی اگر دچار فراموش نشده باشند می دانند که کاندیدای نهایی اصلاح طلبان کوهدشت و رومشگان (اقای محمد آزادبخت) برای بالا کشیدن وی در دوره چهارم مجلس چند ماه زندگی را بر خویش حرام نمودند و در دوره نهم مجلس همراه او برای بالا کشیدن اقای ملکشاهی ( شاید تنها ایراد وارد بر ایشان) چه هزینه ای متحمل شده اند،
اقای دوستی در مصاحبه ۲۸ اسفند ۹۳ با سایت کشکان قسم خورده اند که بنده آقای محمدی آزادبخت را از نخبگان ، زبدگان و سرمایه های این شهر میدانم و ایشان یکی از پیشکسوتان خط امام در کوهدشت است که برای تفکر و مرام خودش هم زحمت های زیادی کشیده و باید کم حافظه و بی معرفت باشیم که آنرا فراموش کنیم ، حال این قسم را باور کنیم یا دم خروس را!
لازم به ذکر است که زیبایی حضور وحدت بخش اصلاح طلبان دیار طرهان بزرگ در اسفند ۹۴ و ویژگی های شخصیتی و صداقت اقای محمد آزادبخت به گونه ای بود که با حضور بزرگان و اصولگرایان معتدل و ارزشی ، رستاخیز حضور زیباتر شد.
حال با این اوصاف جناب مهندس!،نتنها به اصلاح طلبان جفا کرده بلکه مروت ،جوانمردی ، انسانیت، و قدری شناسی را نیز زیر سوال برده است.
ب): پشت پرده انتخاب شهردار تهران و درخواست مدل جهادی برای او:از محتوای مصاحبه اخیر اقای دوستی در باب انتخاب شهردار تهران، استنباط میشود که وی یقین داشته اقای محسن هاشمی شهردار نمیشود، از طرف دیگر اقای عبدالله ناصری عضو شورای مشورتی اصلاح طلبان اخیرا بیان داشته برخی اصولگرایان عضو شورای شهر پیغام داده بودند گه اگر نامزدی غیر از اقای محسن هاشمی مانند اقای بی طرف معرفی شود آن ها نیز رای خواهند داد تا قالیباف شهردار نشود، اما اصرار برخی اصلاح طلبان (که مصر ترین آن ها دوستی بود) بر نامزدی اقای محسن هاشمی علی رغم توصیه برخی بزرگان اصلاح طلب مبنی بر میدان آوردن هاشمی یعنی شکست در انتخاب شهردار، باعث شهردار شدن قالیباف شد. حال باید بین ، اصرار بر حضور آقای محسن هاشمی با وجود علم به شکست و دادن نمره بالای ۱۵ برای اقای قالیباف در ۸ سال مدیریت ( به ندرت مدیری تا حالا نمره بالای ۱۵ گرفته) و تقاضای مدیریت جهادی برای وی از طرف اقای دوستی رابطه معنی داری پیدا کرد.
پ): در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ که گفتمان اصلاح طلبی بعد از ۸ سال نفسی تازه میکرد، اقای ملکشاهی تمام قد در استان لرستان برای آقای قالیباف سعی فراوان نمود، در دنیای رسانه ای نیز کنکاش نمودم ، چه قبل از انتخابات و چه حین انتخابات سال ۹۲ کوچیک ترین اثری از اعلام موضع اقای دوستی یافت نمی شود. اما بعد از پیروزی شما و اقای ملکشاهی تمام قد بر سر سفره ای که با خون دل یاران اصلاحات آماده شده بود ،نشستید.
ت): در مصاحبه اخیر گفته اید که اصلاح طلبان در خودزنی خیلی تبحر دارند و به طور ضمنی تهدید کرده اید دوست ندارید که با در لیست قرار نگرفتن، در مقابل اصلاح طلبان قرار گیرید. تفسیر بنده این است که در صورت ،خودزنی بسیاری از حساب و کتاب ها را خواهید بست.
اما یک پرسش اساسی : چرا از بین نمایندگان ادوار استان و شاید کل نمایندگان ادوار ایران تنها شما رسالت ساختن نماینده دارید. چند جواب متصور است
الف: شما تنها کسی هستید که احساس مسئولیت انسانی می نماید چون مردم صغیرند بجای انتخاب نماینده توسط خودشان شما نماینده بسازید. و بقیه این احساس را ندارند و همانند برخی روئسای جمهور آمریکا بعد از ریاست جمهوری از راه نوشتن کتاب و تدریس در دانشگاه ها امرار معاش میکنند.
ب): آنها بعد از نمایندگی هیچ دغدغه و احساس مسئولیتی ندارند اما دغدغه شما فراوان است چون حتی یک روز انقلاب نباید شما را بی مسئولیت ببیند، از شهرداری بخش گراب گرفته، تا شهرداری کوهدشت ،نمایندگی مجلس ، شهرداری مرکز استان ، استانداری، شهردای منطقه ۳ تهران و شورای شهر تهران با آن املاک نجومی اش. پس احساس میکنید برای ایفا این رسالت نیاز به ساختن یک نماینده دارید و حتی هم اکنون در شهر کوهدشت سازندگی جدیدی را شروع نموده اید و گویا برادرتان رسالت ساختن شورای شهر کوهدشت را به عهده گرفته است .
پ): آن ها احساس میکنند که حقی در ساختن نماینده ندارند اما شما ساختن نماینده را حق مسلم خود می دانید.
ت): شاید گمان های سه گانه فوق تخیل باشند و مقصر اصلی مردمند که شما را بالا کشیدند، و شما نیز هرگز قصد پایین آمدن ندارید بلکه از آن بالا، برای آنها نماینده میسازید.
برای حسن ختام، این نوشتار اشعار گوناگون زیر تقدیم میشود:
ناکسی گر از کسی بالا نشیند عیب نیست
روی دریا خس نشیند ،قعر دریا گوهر است
دود گر بالا رود کسر شان شعله نیست
جای چشم ابرو نگیرد،گرچه او بالاتراست
شست وشاهد هر دو دعوی بزرگی کنند
پس چرا انگشت کوچک لایق انگشتر است.

به امید سعادت و بهروزی و اجرای عدالت برای تمام مردم ایران اسلامی به ویژه دیار محروم و مظلوم طرهان بزرگ.
محمد جواد (عرفان) آزادبخت
۹۶/۱/۲۶

 

درج شده توسط : مصطفی شکری " سردبیر سایت میرملاس "

دیدگاه ها

تف بر این سیاست در گفته :

جناب آزادبخت آنطور که از ظاهرتان پیداست هنوز سبیلتون جوانه نکرده یا خدای نکرده آنطور آرایش کرده اید که چیزی از مردانگیتون پیدا نیست،شما احتمالا نسبتی با جناب آزادبخت کاندیدای نمایندگی مجلس در کوهدشت داشته باشید که واقعا انسانیت و مرام مردانگی آقای آزادبخت حتما این سخنان شما رو برنمی تابد،پس لطفا آزادبخت بزرگ را بدنام نکنید این همه توهین و اهانت چرا؟فقط همین مونده بود بگید ایشون طرفدار رژیم پهلوی بودن یعنی دیگه چسباندن ایشون به اصولگراها کار ساز نشد شاید با ضد نظام جلوه دادن بتوانید اهداف انحصارطلبان رو جلو ببرید اگه این متنرو از آنها عاریت گرفتی بای د بگیم تف بر این سیاست که اخلاق و معرفتو پایمال کرده هیچی برامون نذاشته حالا که آقای هاشمی با حضور در ستاد دوستی جواب دندان شکنی به تخریب گران داد شما شدید حامی بیطرف بخدا خنده داره بخدا باید خجالت کشید حسادت تا کجا چرا تحمل پیشرفت همشهریتونو ندارید(تصور کنید همشهریتونه رفاقت به کنار) من که تا الان بعنوان یه اصلاح طلب اعتقاد به وحدت داشتم میگم با افتخار حامی دوستیم و ایشون نباید با انحصارطلبان یکی بشه تا حساب دستشون بیاد که بدون دوستی همیشه شکست خورده اید و خواهید خورد

[پاسخ]

خان عزیزی قلعه در گفته :

جواد جان رفیق عزیزم مطلبت کاملا صحیح،زیبا،شفاف،شیوا،پرمحتوا وقابل تعمل بود . اینو از طرف خودم خدمتتون عرض میکنم،که آقای دوستی رو درهیچ سمت وعرصه ای به رسمیت نشناخته و ایشان رو فردی خسانت کار به حزب خود دانسته وتنها خواسته من ازجریان اصلاح طلب این است که بیاید این مهره سوخته را از ما اصولگرایان جدا کنید(مال بد ریش صاحبش)

[پاسخ]

مهدی ک در گفته :

احسنت به این نقد زیبا❤

[پاسخ]

عزیزی نصرت در گفته :

عرفان عزیز،ضمن تشکربه زودی اینجانب نیزپاسخ ادعاهای نسنجیده آقای دوستی راخواهم داد،واجمالاعرض میشودکه جناب آقای دوستی درسرنوشت دوانتخابات گذشته کوهدشت هیچ تاثیری نداشته که کذب سخنان ایشان ازآراءصندوق زادگاهش مشخص میشود،انتظارمیرودکه نماینده کوهدشت نصبت به سخنان ایشان واکنش نشان داده درغیراینصورت پاسخ رابه گونه ای دیگربیان خواهیم نمود

[پاسخ]

امرایی رومشکان در گفته :

بنازم به قلمت عرفان عزیز
حق مطلب را بیان نمودید
به امید روزی که مردم این دیار به حق خود برسند
پایدار باشید

[پاسخ]

میرزایی در گفته :

خداوکیلی چقدر داده ای تا این متن مسخره رو برات نوشتن، بس کنید زورتون به دوستی نمیرسه هیچ وقت ، با کدام رزومه از خدمت خانواده به مردم میگی ؟ حداقل دوستی هر از گاهی به فکر این شهر هست ، اما شما چه کرده اید؟ فقط یک مورد از خدمات ابوی گرام را بیان فرما آن وقت طلبکار مردم و زمین و زمان باش.

[پاسخ]

ایمان در گفته :

بازم قلم اجاره ایی

[پاسخ]

رفیعی در گفته :

توراخدادیگه بس کنید دوره بعدی مجلس نزدیک شده وشماکه بیشترهدفتان ازنوشتن این مقالات نشان دادن عکس وفیگوراست چرا حواستان نیست که خودتان ازهمه دیکتاتورترید آقای دوستی هم بعنوان یک فرد نظرش روداده چرا این قدر زور می گید حال آدم از این گونه برخوردهای افراطی به هم میخوره حالا اگر آقای ملکشاهی کوهدشتی بود این همه واویلا می کردید

[پاسخ]

درود واقعا عالی بود

[پاسخ]

تیزبین در گفته :

درود خدا بر قلم زیبای عرفان عزیز
واقعا بحق و زیبا بود
درود خدا بر نماینده منتخب جناب آقای ازادبخت بزرگ

[پاسخ]

اصلاح طلب نه فرصت طلب در گفته :

رفیعی عزیز ، میرزاییییی بزرگ
عرضم خدمتتون خداوکیلی چقد بهتون دادن و دم سبیلتون و دوستی چرب کرده چرا خودتون و به کری و کوری زدین و حقیقت و نمیبیننشما بس کنید دیگه تا کی ارجیف میبندید

[پاسخ]

اعتدال در گفته :

سیاست جانه بچت فهمیدی محمدجواد چی گفته از رو…………..یه چیزی گفتی واسه خودت هاااا

[پاسخ]

واقعا دست مریزاد به خاطر قلم زیباتون .اما حیف نیست وقت عزیزتون رودرمورد دوستی تلف کردی ایشان باید به درویشی خود قناعت میکردن که سلطانی برای ایشان قطعا خطرناک میباشد.به امید پیروزی اصلاحات.ماه هیچ وقت پشت ابر نمیمونه

[پاسخ]

امرایی رومشکان در گفته :

اقای رفیعی عزیز ایشانم نظرشان را گفتند مثل اقای دوستی چرا تخریب های ایشان که حتی جناح اصولگرا را هم تخریب کردند مد نظرتان نیست
دوست عزیز یکطرفه قاضی نشوید
عرفان عزیز نویسنده سیاسی جوان از سرمایه های اینده این دیار هستند بی انصافیست که دوستان فقط ژست عکس ایشان را دیده و محتوی پرمعنی متن ایشان را ندید میگیرند که صد البته به وضوح به ضرر ایشان است
عرفان عزیز حق مطلب را بیان نمودید و دیگر سیاسیون اصلاح طلب باید جلوی نان به نرخ روز خور ها ایستاد و اجازه ی تاخت و تاز بیش از این به انها ندهید

[پاسخ]

آزادبخت در گفته :

درود بر محمد آزادبخت

[پاسخ]

رحتمی در گفته :

با سلام و خسته نباشید برای نوشتن همچین متن زیبا و با مفهومی
خیلی عالی بود.
و دیگرانم که از همچین متنی بدشون اومده مطمعنن خودشون توان همچین کاری ندارن و ایرادای خودشونو روی دیگران میذارن.
آقای آزادبخت بزرگ خدا یارت.

[پاسخ]

اعتدال در گفته :

مدیر چرا کامت من و نمیزاری

[پاسخ]

فرهنگی در گفته :

واقعا اوج بی ادبی رو در پایان نامه نشان دادید.متاسفانه افراد وقتی در بحث کم میارن و نمی تونن با دلیل و منطق صحبت کنند به گستاخی و بی ادبی رو میارن،اینم نشان از بغض و کینه انحصار طلبان که تمومی نداره

[پاسخ]

حامي دولت در گفته :

درود خدا بر شما که بدون شک واقعیت ها را اشکار نمودید!!
چون چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است به امید موفقیت های بیشتر شما ؛؛جوان بسیار ساعی وتلاشگر؛؛
متاسفم برا ان دوست عزیزی که مطمنن هم از دشمنان شماست که سن شما را به سخره گرفته درجوابش باید بگویم
به قول مرحوم امام خمینی ره جوانان اینده سازان مملکت هستند

[پاسخ]

درود بر قلمت ای جوان شجاع حرف حق جواب نداره کسانی که مخالف این متن هستند دست به توهین میزنند .
بزهم میگم درود بر غیرت و شجاعتت.

خواهش می کنم درج شود

[پاسخ]

درود بر شما جوان شجاع درود بر قلمت

[پاسخ]

جعفري در گفته :

ظاهرا جناب آزادبخت وحامیان أجاره ای ایشان هنوز نتوانسته اند شکست بزرگ انتخابات و نه تاریخی طرهان بزرگ را بپذیرند تمام تلاش خود را برای حذف حاج اسماعیل دوستی از جمع إصلاح طلبان کشور بکار گرفتند اما زهی خیال باطل استقبال ویژه بزرگان اصلاحات از همایش غرب تهران امید انان را به یاس مبدل نمود حال دوستی را طاغوتی معرفی می نمایند و از خدمات خانواده محمدی آزادبخت می گویند اف بر این قدرت طلبی و دنیا طلبی

[پاسخ]

باران در گفته :

عالی بود،دست مریزاد،مهندس!دست بردار نیست هر از گاهی زخم مردم را تازه میکنه جناب رفیعی

[پاسخ]

کوشکی از تهران در گفته :

چی نوشته که گفتید بنازم به قلمت؟چه قلمی قلم توهین ٬تهمت ٬دروغ ٬کینه ٬حسادت ٬ناجوانمردی.بسه دیگه خجالت بکشید چرا زور میگید نظام و اصلاح طلبان دوستی را دوست دارند و او را میخواهند.ناپختگی نگارش و لحن عداوتگونه کاملا هویداست.

[پاسخ]

میرزایی 2 در گفته :

عالی بود

[پاسخ]

میرزایی 2 در گفته :

مرحبا

[پاسخ]

دکتر مفتون در گفته :

جناب تف بر سیاست!!!
اولا که حرف حق تلخ است…خاطرات زمان شاه رو که حداقل چند نفر شاهدند…دوما هاشمی رسما اعلام کرد که به همایش ” لرستانیهای مقیم مرکز ” رفته است..حالا افرادی با حقارت تمام میخواهند آنرا به خود بچسبانند تا بلکه بتوانند از این نمد کلاهی برای خود بسازند واقعا جای تاسفدارد.چون این کار نشانه سقوط اخلاقی و رذالت تمام است…سوما شما بویی از مردانگی نبردید که در نهایت پستی با عدم درج اسم حقیرتان خود را پشت ترس و ننگ ناشی از نکوهش مردم بابت حمایت از غارتگران اسفند نود و چهار پنهان کرده اید…چهارما افرادی که رنگ عوض میکنند و هر جا که منافع پست دنیوی باشند بمانند مرده های متعفن ، زامبی وار بدان سو له له میزنند بایستی شرم کنند از اینکه حتی نفس میکشند..واقعا بیخود نبوده که گفته اند یا رب گدا معتبر نشود…در ضمن همین کسانی که سنگش را به سینه میزنید هیچ گونه بار علمی و سواد درست و حسابی ندارند چون در سال ۵۸ دیپلم گرفته اند…تحقیق کنید ببینید اصطلاح “دیپلم ۵۸ ” یعنی چه!؟ یعنی اگر لطف انقلاب عزیز نبود اینها در پشت همان دیپلم هم مانده بودند و .حتی نان جوینی برای سق زدن هم نداشتند چه رسد به آنکه……

[پاسخ]

درود بر عرفان عزیز . واقعا دمت گرم با این تحلیل بسیار زیبا و موشکافانه ات که ماهیت افراد فرصت طلب رو برای مردم به نحو احسن و شایسته بیان نمودید. باید نظرات آقایانی که این بیانات بر مذاقشان خوش نیامده از قبل جناب دوستی به نان و نوایی رسیده اند که این چنین آشفته و نگران شده اند که آبروی مهندس به تمام معنا مهندسشان رفته و دیگر نزد مردم هیچ جایگاهی ندارند .پس بنویس و باز هم بنویس تا سیه روی شود هر که در او غش باشد .

[پاسخ]

آفرین پسر جون آفرین حالا برو بگیر لالا کن بابا رو ببوس شب بخیر عجیجم

[پاسخ]

ریزبین در گفته :

باسلام .دوستان وهمراهان گرامی متاسفانه بازهم واقعیت روی تلخ خود را برای برخی نشان داد .آقای دوستی خود را وکیل وصی اصلاح طلبان میداند ای کاش روزگاری قانونی بیاید و بگوید این همه پول را چگونه بدست آورده ای عزیزان خواننده ملکشاهی حق زیادی برگردن دوستی دارد چون اگر نبود و در دستگاه قضا از دوستی حمایت نمی کرد چه بسا ایشان الان در پشت میله های بلند زندان بود نه شورای تهران .ایشان در بحبوحه ی ریاست جمهوری هفتاد وشش اول طرفدار ناطق نوری بود بعد که اوضاع را وارونه دید سوار بر موج خاتمی شد .ایشان منفعت طلبی واقعی و ثروتمندی …………….است .درود بر قلم شیوایت

[پاسخ]

یک دور نگار در گفته :

مطمعن هستم که خود اقای ازادبخت بزرگ از این بیانات به زبان نمیاره شاید خیلی جاها حق الناس خورده میشه ولی اقای ازادبخت همیشه مخالف خشمو سخن سخت بوده .بله اقای آزادبخت بزرگ به حق گلگی هایی داره از ناسالم بودن انتخابات ولی مطمعنن به این سخن ها لب باز نمیکنه و سخن خودش رو خیلی زیباتر یا با مفهوم و سیاسیمندانتر بیان میکنهمیگفتن

[پاسخ]

همه خوب میدانند که ارا اقای ملشاهی از ان رومشگان و اصولگرایان کوهدشت بود و اقای دوستی به جرات میتوان گفت حدود ۲۰۰۰ رای بیشتر نداشت …همه میدانند و منم هم میدانم

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

انشااله انتخابات شورا در کوهدشت بدون مشکل باشه . و کاندیدا از قبل انتخاب نشده باشند .

[پاسخ]

حمید نجفی در گفته :

اقای دوستی در قسمتی از مصاحبه اش گفته که اصولگرایی را در کوهدشت از بین برده من دوستی را قسم میدهم به قبر پدر و مادرش کسی که پانزده سال ریس شورای نگهبان یا همان هییت نظارت در استان لرستان بوده میشود یک اصلاح طلب باشد خداوکیلی نه بله آقای ملکشاهی بیش از ۱۵ سال ریس هییت نظارت بر انتخابات استان لرستان بود این دال بر اصولگرایی ایشان است و حتی در مقطعی می گفتند قصاب اصلاحات حال با متوصل شدن به دروغ آنهم دروغهایی در حد لالیگا می خواهد ذهن مردم را خراب کند
سخنان آقای ملکشاهی در اجتماع بزرگ یاران قالیباف در خرم اباد که گفت خاک پای قالیباف طوطیای چشمان منست
اینهم اقای دوستی دروغ است یاد شعرهای حمید رضایی می افتادم که میگفت همونه درو

[پاسخ]

برادر گرامی متن زیبای شما یک واقعیت تاسف بار است آقای دوستی در مصاحبه خود ضمن کوچک شماردن جایگاه جناب ملکشااهی سعی نموده که ایشان را بازی چه دست خود معرفی کند که ایشان در جایگاه سیاسی منطقه نقشی ندارند. که این خود توهین به نماینده یک شهر می باشد.
واقعا زیبا حقایق رو بیان فرموده اید .
مگر مردم رای ندارند که جنای دووستی گفتن که من نماینده ساز هستم و تعیین کننده این مصداق عملکرد زاویه دار با بیانات مقام معظم رهبری و قانون اساسی می باشد.
امید واریم که دیگر هیچگونه غارت ارا و تقلب در کوهدشت عزیزمان رخ ندهد.

مدیریت محترم خواهشمند است درج نمایید.

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

دوستی مهره ای سوخته اصلاح طلبان

[پاسخ]

آزادبخت قهرمان در گفته :

واقعا عالی بود آقای آزادبخت بزرگ
همه مردم کوهدشت و به خصوص طرفدارن ملکشاهی میدونن که با رای………………… ملکشاهی به نمایندگی رسید و هیچ جای پنهان کاری این امر …………….. نیست… وگرنه هیچ وقت عقل آدم اجازه نمیده که یه فرد دروغگو که فقط وعده های دروغین به مردم میده به جایی برسه و فقط بفکر جیب پر از پول خودشون باشن.
ما که توی این چن سال نمایندگی ……………….. هیچ ترقی و پیشرفتی برای شهرمون ندیدیم و نخواهیم دید.

[پاسخ]

آفرین بر جوان رشید و شجاع سرزمین غم گرفته ام طرهان بزرگ. اشعار پایانی مقاله آقای آزادبخت عزیز وصف الحال آقای مهندس دوستی است لطفا دوباره آن را بخوانید . بنده اطلاع دارم که برادرش هم می خواهد شورا بسازد

[پاسخ]

اصلاحات تاراج شده طرهان در گفته :

ملکشاهی نه با پول دوستی پیروز انتخابات شد نه با رای رومشکان بلکه فقط و فقط با حمایت تمام قد سپهوند بازی باخته را برد و همگان میدانند سپهوند را خود ملکشاهی رئیس هیات نظارت استان کرده که اینجاها به دردش بخوره

[پاسخ]

طرهان بزرگ در گفته :

احسنت بر این قلم وبیان شیوا دوستی ویاران ایشان به امید خدا ……………. می شوند

[پاسخ]

فرهنگی در گفته :

بیانات اقای دوستی توهین به شخصیت آقای ملکشاهی است دوستی بداند رومشگان و اصولگرایان کوهدشت بودند آقای ملکشاهی را به نمایندگی انتخاب کردند نه او در دورهای قبل پیروزی امامی وقبادی بیشترین آرا را دررومشگان داشتند

[پاسخ]

اصلاحات در گفته :

درود بر عرفان عزیز چند بار متن را خواندم واقعا لذت بردم. ولی نمی دانم بعضی چرا اینگونه از خواندن این متن بغض کردند و هر چه از دهانشان در آمد به جناب عرفان ازادبخت عزیز گفتند یعنی واقعا تحمل شنیدن سخنان حق را ندارید؟ برای شما ها متاسفم که اخلاق را باختید و یک جوان ۱۸ ساله این طور خواب های شما را پریشان کرده. درود بر پدر عزیزت محمد آزادبخت محبوب قلب ها

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

دمت گرم عرفان

[پاسخ]

تف بر این سیاست در گفته :

جناب دکتر مفتون،شما یا مثل ما اسمتو درج نکرده ای یا واقعا مفتونی!!پس چرا منو بخاطر اسم مستعار مورد سرزنش قرار داده ای؟!تف بر سیاست حرف دل خیلی از مردمه چون امثال شما شدید بازیچه سیاست شما را تقصیری نیست شما از خودتون اختیاری ندارید شما مثل یک گلوله گلید (اونم نه از خاک رس )که یک کودک پیش دبستانی میتونه ازش هر چیزی بسازه!دیوی است کودکی تو ز دیوی بر/گر دیو نیستی ز چه مفتونی؟!

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

عرفان جون
حواست باشه عزیزم چیزی نشکنی

[پاسخ]

با سلام خدمت کلیه ی دوستان چپ اصلاح طلب ,چپ فرصت طلب,راست اصول گرا راست منحرف نمیدونم بالایی پایینی ,جلویی,پشت سری کوچه بغلی وخلاصه هرانچه از انسان باهر طعمی که موجود هست.وقتی مقاله یا نوشته جناب خوشتیپیان را خوندم سوالی ناخواسته ذهنم را به خود درگیر کرد تا انجا که فهمیدم از نگارنده و دوستانش مظلوم تر نیست واقای دوستی این روزها جفا کرده واینکه ایشان از خط قرمز نظام گذشته باتوجه به فلان ادرس منم پیش خودم گفتم عجب دوستی ناجوان مردی دور از جانش چون قصد توهین به هیچ کسی را ندارم طبق گفته صریح قران ما برتر از دیگران نیستیم الی در دینمون که عیار انهم دست خداست خیلی خوب.وفهمیدم با این تفاسیر کسی به اندازه ی ازادبخت ویارانش طرفدار حضرت امام ره نیست
اما دوستان عزیز مقلد حضرت امام خمینی به این راحتی میگید دوستی عکس شاه پاره شد اشک ریخت خیلی خوب اینجا مشکلی نیست انسان تحت تاثیر حالا خوب یا بد حرکتی انجام میده خوب چرا بعدا بهش رای دادید؟چرا همنطور صادقانه نگفتید مقلدان امام که این بشر دلش با شاه است حالا دیر نشده ایا فکر نمی کنی من خواننده درمی یابم شما هم دلبسته رای وپکیجش هستی ایا اسم این صداقته؟به نظرم اصل خیانت شما کردید شما دید دوستی دلش با شاه است اومدید به مردم گفتید این یار مستضعفین یار امام دوستی کار دلش رو انجام داد که با خداست اما شما فکر ملت را دزدید الان بفریبکاری ادامه میدید تا نفس باقیست از مردم عذر خواهی کنید شاید مورد رافعت خدا قرار بگیرید.

[پاسخ]

دکتر مفتون در گفته :

…………………… .نه بمانند شما کرکسان که به لاشه خوری از میراث به غارت برده ی مردم محروم این دیار محنت زده سخت مشغولید….نیک اگاهم این گفته های من در دلهای سخت و سنگ شما که بنا بر وعده الهی قفل بر آنها زده شده، کارگر نخواهد بود..، اما چه کنم که باید بنا بر فرموده مولای آزادگان، امیر المومنین علی (ع) حق را گفت گرجه تلخ باشد…مدیریت سایت لطفا درج بفرملیید…..

[پاسخ]

یارمحمدی در گفته :

جناب ناشناس ایشون (عرفان) شخصیت سیاسی برتری هستند که نسبت به سنشون خیلی بیشتر از شما و اربابان شما می فهمن ( اسماعیل دوستی) وقتی ایشون استاندار کهکیلو و بویر احمد بودند نمی تونستن اسم این استان رو تلفظ کنن. حالا شما به اقای ازادبخت به این سنش گیر دادید. ایشون و خانواده محترمشان از نخبگان این شهر و دیار هستند و بیشتر این ها ازشون انتظار میره. پس شما مواظب باشید که حرمت ها رو نشکنید.

[پاسخ]

و چه زیبا سرود مولانای ما که:
آفتاب آمد دلیل آفتاب…
مرکز نشینان نوکیسه یابه قول اصولگرایان، “صاحبان زور و زر و تزویر” امروز باصراحتی وقیحانه ادعای نماینده سازی دارند
ادعایی که معنای آن عبور از نص صریح قانون اساسی است
ادعایی که می گوید رای مردم بی معنی ترین مفهوم سیاسی است
ادعایی که همه ی استعدادها راشاید به اتکاء پول های کثیف به سخره گرفته است
آیااین ادعای صریح و اقرار مقرون به صحت جناب مستطاب دوستی که با غروری ناشناخته می گوید:”تنها نماینده ی ادواری که در لرستان نماینده می سازد من هستم…”
نشان دهنده تضعیف خانه ملت و قوه ی مقننه نیست؟
آیا این ادعا، اعتماد عمومی مردم را به نظام اسلامی کمرنگ و بی رنگ نمی کند؟
بنابراین
تکلیف انصاف و عدالت و وجدان چه می شود؟
تکلیف آرمان و ارزش و اسلام چه می شود؟
تکلیف خون شهید اسد آزادبخت و هزاران شهیدوالامقام دفاع مقدس چه می شود؟
تکلیف پیام الهی ،ولایت امرمسلمین در “حق الناس”بودن رای مردم چه می شود؟
آقایان؛
هیهیات !
که بی تفاوتی و سکوت در برابر این ادعای توهین آمیز مقدمه ای برای سقوط اعتماد عمومی و تمام باورها و ارزشهای مردمی است ولاغیر

[پاسخ]

این فرصت طلبان راه به جایی نمیبرن عرفان جان. و این نقدت بسیار بجا بود به امید رسوایی تمام منفعت طلبان

[پاسخ]

زنده باد اصلاحات زنده باز اصلاح طلبان واقعی طرهان عزیز و بزرگ .امیدوارم طبل رسوایی فرصت طلبان ب زودی زده بشه تا دیگه نتونن پشت این نقاب ریا ک زده اند بمون و صداقت از حماقت و ریا جدا بشه.
درود بر جوانان هوشیار و فهیم ک اینده سازان این مملکت عزیز هستند.

[پاسخ]

دوباره بگید انتخابات مهندسی نبود.آفتاب آمد دلیل………. ای کاش آقای مهندس می فرمودند که این نماینده های دست ساز را از چه جنسی می سازد.(طلایی ؛ نقره ای ؛ مسی ؛ گلی یا گچی)

[پاسخ]

درودخدا بر عرفان عزیز

[پاسخ]

ماشاالله به این جوان رعنا وباسواد،بی نهایت ازمطلب خوبتان لذت بردم ایکاش بجای حرفهای زشت ازاین مردبه تمام معنا درکامنتهایتان مثل یک انسان حرف میزدید،من نوعی بعنوان یکی ازطرفداران امامی رادازآقاعرفان عزیزتقدیروتشکردارم ان شاالله همیشه سلامت وموفق باشید

[پاسخ]

عرفان جان شیر پاک مادرت حلالت
نقدت بسیار زیبا بود

[پاسخ]

باشناس آشنا در گفته :

جوانک عزیز ،
نقد پدر بنام پسر کار بسیار شایسته ای بود ، مراتب تشکر قدردانی را بعمل می آوریم

😂😂

آزادبخت ترسو،

[پاسخ]

ناشناس ناآشنا چقد ادبیاتت ضعیقه فک کنم ۱۰سال بیشتر نداشته باشی چون هنوز محمدجواد و نشناختی ایشون بسیار قلمه زیبایی دارن همه با قلمه زیباش آشنا هستیم
در ضمن بچه جون منظورت از ترسو چیه نکنه میگی از شیشه شیرت میترسه که هنوز از دهنت بیرونش نیاوردی

[پاسخ]

استاد دانشگاه در گفته :

اصولا نقد و نقدکردن قواعدی دارد که شما دوست عزیز ان را رعایت نکردید و انچه که ما مشاهده میکنیم بیشتر اهانت است تا نقد….

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :