کد خبر : 96539
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 212 بازدید

محصولات کشاورزی لرستان با نام استان‌های هم‌جوار صادر می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان با بیان اینکه محصولات کشاورزی لرستان بانام استان‌های هم‌جوار صادر می‌شود گفت: شرکت‌های کنسرسیوم و شرکت‌های مدیریت صادرات در استان لرستان ایجاد شود.

به گزارش میرملاس، محمدرضا صفی خانی عصر امروز در جلسه صادرات غیرنفتی استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: در سال ۹۵ آمار رشد صادرات کشور زیر چهار درصد بوده که استان لرستان ۲۱٫۵ درصد رشد داشته است.

وی بابیان اینکه تراز استان نسبت به کشور بالا است افزود: سال ۹۲  در استان لرستان ۷۵ درصد صادرات معدن را داشته‌ایم که خام فروشی بسیار زیاد بوده ولی الآن به ۱٫۵ درصد رسیده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان عنوان کرد: صادرات سال ۹۲، ۸۶ میلیون دلار بوده که ۷۵ درصد صادرات معدنی نشان‌دهنده خام فروشی بوده که در حال حاضر خام فروشی در استان خیلی کم شده است.

وی بیان کرد: در برنامه سال ۹۶ دو الزام برای استان باید ایجاد کنیم که یکی از الزامات ایجاد شرکت‌های کنسرسیوم و شرکت‌های مدیریت صادرات است.

صفی خانی تصریح کرد: متأسفانه در سال ۹۵  هدف‌گذاری که در راستای ایجاد شرکت‌های مدیریت صادرات بود نرسیده‌ایم که باید در سال ۹۶  این هدف محقق شود، تنوع محصولات و بازارهای هدفی که شناسایی‌شده در قالب این شرکت‌ها می‌توانند رشد قابل‌توجهی را در سال  ۹۶ داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌شود چند تا از محصولات مهم استان که قابل‌رقابت و صادرات هستند در سال ۹۶ برند سازی و به‌عنوان محصولات نمونه استان تأکید شود چراکه بسیاری از محصولات کشاورزی استان لرستان بانام استان‌های هم‌جوار صادر می‌شود که کنسرسیوم‌ها و شرکت‌های مدیریت صادرات اگر بتوانند محصولات خاص استان را به شکلی مدیریت کنند در آمار امسال جهش خوبی را خواهیم داشت.

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :