کد خبر : 98009
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 312 بازدید

مطهری: آتش به اختیار دو طرفه است، مثلا اگر آزادی بیان مخدوش شد، مردم باید خود وارد عمل شوند

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه عبارت “آتش به اختیار” شامل همه حوزه ها اعم از فرهنگی، سیاسی و اقتصادی می شود، تصریح کرد: آتش به اختیار دو طرفه است. به گزارش میرملاس به نقل از انتخاب علی مطهری درباره عبارت “آتش به اختیار” در فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب گفت: فکر می کنم مقصود مقام […]

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه عبارت “آتش به اختیار” شامل همه حوزه ها اعم از فرهنگی، سیاسی و اقتصادی می شود، تصریح کرد: آتش به اختیار دو طرفه است.
به گزارش میرملاس به نقل از انتخاب علی مطهری درباره عبارت “آتش به اختیار” در فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب گفت: فکر می کنم مقصود مقام رهبری از تعبیر “آتش به اختیار” این است که اگر مسئولان به وظایف خود عمل نکردند، دانشجویان و سایر اقشار موظف اند که خود اقدام کنند؛ این امر شامل همه حوزه ها می شود، اعم از فرهنگی، سیاسی و اقتصادی.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: مثلا اگر در دانشگاهی مسئله نظارت بر پوشش اسلامی نادیده گرفته و منجر به ولنگاری شد، دانشجویان موظف اند خود وارد عمل شوند. یا اگر آزادی بیان مخدوش شد، در اینجا دانشجویان و بلکه سایر اقشار مردم آتش به اختیارند چون مسئولان به وظیفه خود عمل نکرده اند.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خانه ملت تصریح کرد: فکر می کنم مقام رهبری برای حراست از احکام دین و استقلال فرهنگی و احترام به آزادیها این تعبیر را به کار بردند که آثار آن، هم متوجه دولت و هم متوجه همه نهادهای حکومتی است. به عبارت دیگر مخاطب این دستور در دانشگاه ها، هم بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی دانشگاهیان هستند که صرفا از نظام دفاع می‌کنند و هم انجمن‌های اسلامی که انتقادهایی به نظام دارند. در واقع دو طرف آتش به اختیارند.

درج شده توسط : دبیر سرویس خبر میرملاس

دیدگاه ها

شهروند در گفته :

چه خوب بود که به افراد سرگشته وتقریبا دیوانه مجال عرض اندام ندهند زیرا خیری در حرفشان متصور نیست.

[پاسخ]

فرهنگی در گفته :

درود وشرف بر مطهری که مثل شیر نترس بر اساس موازین قانونی صحبت می کند چه خوب است در این میان تمام مسولین نظام

پایبند بودن به قانون واجرای دقیق احکام آن را سرلوحه خود قرار دهند . چون خداوند ناظر بر اعمال همه آنها می باشد .

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :