کد خبر : 98680
تاریخ انتشار : ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 177 بازدید

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان لرستان: وضعیت تجهیزات آموزشی مدارس لرستان مطلوب نیست

به گزارش میرملاس خدانظر دریکوند ظهر امروز در جلسه شورای آموزش‌ و پرورش استان لرستان که با حضور معاون عمرانی وزارت آموزش‌ و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: همه تلاش می‌کنیم از وضعیت موجود نهایت استفاده و بهره‌وری را داشته باشیم […]

به گزارش میرملاس خدانظر دریکوند ظهر امروز در جلسه شورای آموزش‌ و پرورش استان لرستان که با حضور معاون عمرانی وزارت آموزش‌ و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: همه تلاش می‌کنیم از وضعیت موجود نهایت استفاده و بهره‌وری را داشته باشیم ولی یک سری مشکلاتی که در آموزش‌وپرورش وجود دارد توان ما برای حل این مشکلات کم است و اعتبارات استان به حدی نیست که جوابگوی مشکلات باشد.

وی افزود: لرستان جز استان‌های محروم به شمار می‌رود که نیازمند توجه ویژه است، با بنیاد برکت و بنیاد علوی برای برچیده شدن مدارس کپری توافقاتی صورت گرفته و بنا است در سال۹۶ این مدارس در استان برچیده شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان لرستان عنوان کرد: وضعیت تجهیزات آموزشی در استان مناسب نیست، کارگاه‌های آموزشی از تجهیزات به روز برخوردار نیستند و همین نبود تجهیزات، نبود مواد اولیه و نبود کارگاه‌های فعال، انگیزه را برای حضور دانش آموزان در هنرستان‌ها کم کرده است.

وی بیان کرد: اگر در راستای هوشمند سازی مدارس با سرعت جلو نویم جا خواهیم ماند با توجه به وضعیتی که در سطح جامعه وجود دارد و فضای اینترنتی که حاکم است اگر نتوانیم مدارس را همراه کنیم و پیش ببریم جا خواهیم ماند و انگیزه دانش آموزان برای حضور در کلاس‌ها کم خواهد شد.

دریکوند تصریح کرد: اگر بخواهیم اپلیکشین‌هایی در حوزه آموزش استفاده کنیم نیازمندیم این زمینه را فراهم کنیم،  برای در هوشمند سازی مدارس به ویژه در پایه پنجم و ششم و در هنرستان‌ها نیازمند این هستیم که توجه و اعتبار ویژه و مشخصی دیده شود تا مشکلات کمتر شود.

وی خاطرنشان کرد: اعتبارات استانی آموزش‌وپرورش نسبت به سال گذشته ۵۰درصد افزایش‌یافته است که  انتظار داریم این اعتبارات نوسازی در سطح ملی هم رشد چشمگیری داشته باشد تا از این وضعیت قدمی جلو رویم.

درج شده توسط : دبیر سرویس خبر میرملاس

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :