کد خبر : 98860
تاریخ انتشار : ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,206 بازدید

در غم فقدان پزشکی شجاع و با اخلاص/ دکتر «مهرداد ابدالی» درگذشت/ گزارش تصویری روزهای «مجاهدت»

هادی قبادی/ میرملاس: یک هفته از پرواز باورنکردنی دوست عزیزمان دکتر مهرداد ابدالی گذشت . مرگ زودهنگامش همگان را شوکه کرد بویژه آنان که بیشتر می شناختندش اما چه باید کرد ناچار بودیم به خودمان بقبولانیم که مهرداد دیگر در بین ما نیست . آنچه مرا بیشتر در مرگ مهرداد سوزاند این بود که پس […]

هادی قبادی/ میرملاس:

یک هفته از پرواز باورنکردنی دوست عزیزمان دکتر مهرداد ابدالی گذشت . مرگ زودهنگامش همگان را شوکه کرد بویژه آنان که بیشتر می شناختندش اما چه باید کرد ناچار بودیم به خودمان بقبولانیم که مهرداد دیگر در بین ما نیست .
آنچه مرا بیشتر در مرگ مهرداد سوزاند این بود که پس از پایان جنگ هریک دنبال کار و زندگی خود بودیم و از هم بی خبر. سال گذشته در اواخر ماه مبارک رمضان از طریق اخوی عزیزم آقا مرتضی شماره تماسش را یافتم و پیامی برایش ارسال نمودم و او نیز به تناسب ایام شهادت حضرت علی علیه السلام پیامی داد و و بعد هم با لطف بسیارش و ارسال پیامی دیگر مرا شرمنده کرد .

در دوران نوجوانی علاوه بر مراودات معمول که در فعالیت‌های سطح شهر و چند بار اعزام به جبهه داشتیم اما بیشترین توفیق همراهی او را در پاییز و زمستان سال ۱۳۶۱ در عملیات والفجر مقدماتی داشتیم . او که در آن زمان ۱۳ سال بیشتر نداشت اولین اعزامش بود و من که ۱۶ ساله بودم سومین اعزام.
محل استقرارمان در چادر فرماندهی گردان محبین و در جوار آقایان رضامند و یگانه بود.
مهرداد با آن شرائط سنی اش پابپای بزرگترها در مانورها و تمرینات آمادگی برای شرکت در عملیات حضور داشت و شب عملیات درکنار هم بودیم . . .

آنگاه که دستور عقب نشینی داده بودند من و مهرداد گرم تیراندازی بسوی دشمن بودیم و آنگاه که با داد و فریاد دیگران متوجه شدیم باید برگردیم بسختی راضی شد که برگردد. تصور کنید نوجوانی ۱۳ ساله که در شرائط عادی از کوچکترین چیزها می ترسد این چه قدرتی است که اینگونه با شجاعت تمام در میدان رزم از خود بروز می دهد.

هماره در غم یاران سفرکرده اش می سوخت و بیش از همه تحت تاثیر شخصیت دوست داشتنی شهید شهرام عباسی بود . سال گذشته وقتی عکسی به یادگار مانده از آن دوران که باهم با شهید شهرام داشتیم برایش فرستادم عکس العملی داشت که نشانگر همان ارادت بسیارش به آن شهید بزرگوار بود .

از اوضاع روز و ناهنجاری های موجود بویژه در سطوح بالا بسیار گله مند بود و با گذشت سه دهه و با وجود فراز و نشیب ها و تغییر روحیات افراد در جریان زندگی اما او همان روحیه اخلاص و دردمندی اش را حفظ کرده بود که بوضوح در برخی پیام هایش که مجاز به ارائه آنها نیستم آشکار است .

در خاطراتی که دوستان پزشکش نقل نمودند نیز کاملا مشخص بود که او در گذر ایام همان روحیات گذشت و فداکاری و ایثار و از خود گذشتگی و روحیه خدمت خالصانه را حفظ کرده بود .

پس از سالها دوری از هم ؛ در یک دو سال اخیر باهم وعده کرده بودیم که همدیگر را ببینیم اما نمی دانم چه مصلحتی بود که این دیدار بماند به قیامت .

خداوند آن عزیز را با یاران شهیدش محشور فرموده و او را مشمول رضوان و رحمت واسعه اش گرداند.

 

 

 

 

 

 

 

درج شده توسط : مصطفی شکری " سردبیر سایت میرملاس "

دیدگاه ها

س.م. والی پور در گفته :

خداوند روح این بسیجی مخلص را با دوستان شهیدش محشور گرداند. مهرداد دوستی مودب ، متین ، خوش اخلاق ، خوش سخن و……. بود. یادش برای همیشه در دل ماست. روحش شاد وقرین رحمت باد. ان شاالله.
خداوند به بازماندگان این مرحوم صبر عنایت فرماید.

[پاسخ]

سام در گفته :

دکتر ابدالی، یک انسان بود، آدم بود، کم اند یه همچین آدمایی، سخت میشه در مورد این اتفاق حرف زد، ، روحشون قرین رحمت و صبر و آرامش برای خانواده ایشان آرزو دارم

[پاسخ]

سیروس جعفری در گفته :

ما هم این مصیبت را به خانواده عزیز ابدالی تسلیت میگوییم ..

[پاسخ]

ادینه در گفته :

خدایش بیامرزد انسانی الگو و نمونه در خدمتگزاری وجنگ وجهاد بود

[پاسخ]

سعیدگراوندکلسرخی در گفته :

خداوند با دوستان شهیدش محشورشان نماید

روح مطهرش شاد یادش گرامی

[پاسخ]

ابراهیم خرم آبادی در گفته :

آقای هادی قبادی ممنون ازمطلب وعکسهایی که یادآورخاطرات تلخ وشیرینی بود.دراین لحظه بقول شفیعی کدکنی ،،گویی ازشهپرجبریل درآویخته ام…یاکه سیرغ گرفته است به منقارمرا،،
اماهمشهریان عزیزبه یاددارندکه چندسال قبل مهرداددرمیدان شهدامطب زده بود وبعدازمدتی رفت ودیگرهم برنگشت.آن روزها خاطرات زیادی رامرورکردیم واما دلیل آمدنش به کوهدشت مدیریت مرکزبهداشت یابیمارستان بود.هادی جان درآن روزها فرماندارکوهدشت گفته بودمن به هیچ قیمتی نمیگذارم مهردادبه این سمت گماشته شود.به نظرت دلیل فرماندارچه بود؟؟؟؟؟توومن وهمه میدانندمهردادخیلی خوش تیپ وخوش استایل بودولذافرماندارکوتوله ی شهرگفته بود این آقافقط یک کراوات ازطاغوتی هاگم دارد ونگذاشت ونشدونشدوالبته فرماندارحق داشت چون هیچ سنخیت وشباهتی بین این دونبود

[پاسخ]

امیرعلی در گفته :

لعنت بر فرماندار خائن و مزدور

[پاسخ]

سيدلطيف جوادي در گفته :

انالله واناالیه راجعون
یادوخاطره برادرعزیزم رزمنده دلاور وبی ادعا مرحوم دکترمهردادابدالی راگرامی میدارم.این مصیبت عظماکه همه دوستداران ورفقاوهمسنگران سالهای دفاع مقدس راشوکه کردبه خانواده محترم وداغدارش تسلیت عرض مینمایم. برای آن مرحوم رحمت ومغفرت الهی وبرای خانواده عزیزوگرامیشان صبرخیرازدرگاه خداوندسبحان مسئلت دارم.
ازحجت السلام والمسلمین جناب آقای قبادی ومدیریت محترم سایت میرملاس تشکرمی نمایم.

[پاسخ]

احمدی در گفته :

درروزگاری که اکثریت به فکر پر کردن جیب خود هستندکم پیدا میشودافرادی مثل دکتر ابدالی (که هزینه ویزیت و داروی ،خیلی از افراد مستمند را خود پرداخت میکرد).انشاالله،خداوندایشان را( به حق زحمات ودلسوزیهایی که در حق این مردم نموده است را)قرین لطف رحمت بی کران خویش قرار دهد.

[پاسخ]

شیخمرادی در گفته :

خداوند روحش را قرین رحمت خود گرداند.

[پاسخ]

جمالی کرمانشاه در گفته :

روحش شاد واقعا مخلص بود

[پاسخ]

شیرمحمدی از کوهدشت در گفته :

پسر عمه عزیزم روحت شاد و یادت گرامی باد

[پاسخ]

نورعلی از سنندج در گفته :

روحش شاد و یادش گرامی باد

[پاسخ]

د سوری در گفته :

دکترمهرداد ابدالی پزشکی دلسوزو با هوش ونمونه مهر واخلاق ومهربانی بود . فقدانش یاد شهدا را در دلها زنده کرد .خداوند متعال روح او را با دوستان شهیدش محشور نماید

[پاسخ]

د سوری در گفته :

دکتر مهرداد پزشکی با هوش ومهربان ونمونه اخلاق و ادب بود .فقدانش یاد شهدا را در دلها زنده کرد .خداوند متعال روحش را با دوستان شهیدش محشور نماید .با تشکر ازحاج آقا قبادی که یاد او را در دلها زنده نگه میدارد.

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

من ودکتر

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

درسالهای دوردرمدرسه راهنمایی نواب صفوی کوهدشت باایشان هم کلاس بودم ولی دردبیرستان دست تقدیربه دلیل هم رشته ایی نبودن ماراازهم دورکرد وایشان دررشته پزشکی ومن هم دررشته مدیریت دردانشگاه تهران پذیرفته شدم .ایشان بسیارفردبااخلاق ودوس داشتنی بود وبسیار باشخصیت ۰خیلی دلم میخواست بعداین همه سال ازنزدیک ایشان راببینم ولی افسوس که دست تقدیراین چنین رقم خورد ومن امسال درشب عاشورا متوجه این مصیبت شدم وخیلی خیلی تاسف میخورم ۰من به نوبه خودم به خانواده محترمش تسلیت میگویم ۰خداوندبزرگ به خانواده داغدارش صبرعطاکند۰ محمد اکبری کارشناس خبره امورگمری ازخوزستان

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :