کد خبر : 99423
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 264 بازدید

انجیر پلدختر در بازارهای اروپا/ مهم‌ترین مشکلات باغ‌داران هنوز رفع نشده است

  به گزارش میرملاس «میرزا مرادی» گفت : حدود ۱۰۰۰ هکتار از این مقدار بارور است و بیشترین باغات در منطقه زیودار، سرنجه و بن‌لار بخش معمولان قرار دارد. وی با بیان این‌که برداشت انجیر سیاه در پلدختر از نیمه دوم تیرماه آغاز و تا پایان شهریور ادامه دارد، تصریح کرد: میزان تولید سالانه انجیر […]

 

به گزارش میرملاس «میرزا مرادی» گفت : حدود ۱۰۰۰ هکتار از این مقدار بارور است و بیشترین باغات در منطقه زیودار، سرنجه و بن‌لار بخش معمولان قرار دارد.

وی با بیان این‌که برداشت انجیر سیاه در پلدختر از نیمه دوم تیرماه آغاز و تا پایان شهریور ادامه دارد، تصریح کرد: میزان تولید سالانه انجیر سیاه در شهرستان پلدختر ۲۰ هزار تن است که رتبه اول تولید این محصول در استان و کشور است و به کشورهای اروپایی، ترکیه، اتریش و مجارستان صادر می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی پلدختر با اشاره به مشکلات باغداران انجیر منطقه، یادآور شد: مشکل اصلی آن‌ها کمبود آب مادیان رود و کشکان، موتور تلمبه‌های غیر مجاز در بالا دست و مناسب نبودن راه دسترسی است.

مرادی یادآور شد: نبود صنایع تبدیلی و تکمیلی، سردخانه و بسته‌بندی از دیگر مشکلات باغداران شهرستان پلدختر است که برای برطرف کردن مشکل کمبود این باغداران، ایستگاه پمپاژ آب بر روی رودخانه کشکان شده با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است.
منبع: ایلنا

درج شده توسط : امیرحسین آزادبخت " سرویس خبر میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :