کد خبر : 99927
تاریخ انتشار : ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 423 بازدید

پاسخ «کیوان رباطی» به «محسن امرایی» در خصوص انتقاد به عملکرد «خدانظر دریکوند» مدیر کل آموزش و پرورش استان لرستان

  کیوان رباطی*/ میرملاس: همه ما خوب می دانیم که در حال حاضر شرایط و جو حاکم بر نظام سیاسی کشور بر گرفته از مشی اعتدال و میانه روی است و پارادایم و تفکر غالب جناب آقای دکتر روحانی رییس جمهور محترم کشورمان مبتنی بر این شعار است و در عمل نیز با معرفی کابینه […]

 

کیوان رباطی*/ میرملاس:

همه ما خوب می دانیم که در حال حاضر شرایط و جو حاکم بر نظام سیاسی کشور بر گرفته از مشی اعتدال و میانه روی است و پارادایم و تفکر غالب جناب آقای دکتر روحانی رییس جمهور محترم کشورمان مبتنی بر این شعار است و در عمل نیز با معرفی کابینه در دولت یازدهم و دوازدهم و انتخاب وزرای خود از جریان ها ، طیف ها و احزاب مختلف، بر پایبندی و اثبات تفکر خود اصرار دارد و اعضای کابینه اش در دولت اول و دوم ترکیبی از تفکر اصلاح طلب ،اصول گرا و اعتدال گرا می باشد. در چنین شرایط و نظام سیاسی متمرکزی با سلسله مراتب شدید و وجود بوروکراسی زائد، طبیعتا ترکیب نیروها و کارگزاران دولت از بالا به پایین تعیین می گردد و تا پایین ترین سطوح مدیریتی نیز سرایت می کند . بدین معنی که در استانها نیز خط و مشی و ترکیبی که در بالا وجود دارد حفظ خواهد شد و استانها نیز این روال اداری و سیاسی را بالاجبار طی خواهند کرد.

از طرف دیگر جهت رتق و فتق امور سیاسی و اداری کشور تعامل بین دولت و مجلس لازم و ضروری است و هر دولتی با هر مشی سیاسی ای چه اصولگرا، چه اصلاح طلب و چه اعتدالگرا بایستی با قوه مققنه و قوه قضاییه در تعامل و همکاری متقابل باشند نه در تقابل با یکدیگر!

در استان ما که شاید کمی متفاوت تر از سایر استانها و عرف کشور در این زمینه عمل می کنیم، نمایندگان مجلس شاید بیشتر از نرم کشوری در امورات قوه مجریه دخالت می کنند و در عزل و نصب ها نقش اساسی دارند و اگر چنانچه مدیر دستگاه یا حتی مدیریت ارشد استان نظرشان را تامین نکند با مطرح کردن موضوع در مجلس و تحت فشار قرار دادن وزیر از طرق مختلف قانونی از جمله سوال و استیضاح حرف خود را به کرسی نشانده و موجب انتصاب های غیر کارشناسی و منصوب نمودن افراد کم تجربه و غیر کار آمد و غیر اثر بخش و در نهایت پایین آوردن بهره وری دستگاه اجرایی می گردند.

متاسفانه موضوع فوق یعنی دخالت بی حد و مرز نمایندگان در عزل و نصب ها یکی از آسیبهای جدی در استان لرستان است و نمایندگان محترم ما بجای اینکه تمام وقت و انرژی خود را جهت رفع مشکلات و معضلات عدیده استان صرف کنند و با هم فکری و اتحاد و فارغ از تعصبات حزبی و سلیقه ای در رشد ، توسعه و اعتلای استان قدم بردارند، با تمرکز نمودن بر عزل و نصب ها و آن هم به خیال اینکه با انتصاب فلان شخص که مسئول یا عضوی در ستاد انتخاباتی شان بوده است دور بعدی نیز خواهد توانست به وسیله آن شخص پیروز انتخابات شوند. در صورتی که اگر نمایندگان ما با تلاش و کوشش بتوانند کارهایی عام المنفعه انجام دهند و موجبات رضایتمندی عموم مردم را ایجاب نماید، دور بعدی نیازی به تبلیغات نخواهند داشت و قطعا عموم مردم هر کدام برایشان یک ستاد انتخاباتی خواهند شد.

واما نصیحت و خواهش من به دوست و برادر هم فکرمان جناب آقای محسن امرایی و امثال ایشان که خود تحلیل گر مسائل سیاسی هستند و با اوضاع و شرایط کنونی سیاسی کشور کاملا واقف اند، اینست که قلم خود را در راه توسعه و اعتلای استان از نظر فرهنگی ،سیاسی،اجتماعی و اقتصادی بکارگیرید و ایجاد تفرقه، نفاق و انشقاق در بین اصلاح طلبان و تخریب نیروهای مخلص،توانمند ،متعهد و دلسوزی همچون خدانظر دریکوند که برای جریان اصلاحات هزینه پرداخت نموده و سال های سال به ایشان جهت تصدی مناصب کلان مدیریتی اجازه داده نشد، دفاع کنیم و ایشان و امثال وی را در بحث پرورش راهبردی نیروی انسانی و اجرایی شدن گردش مشاغل که از مباحث مهم مدیریت منابع انسانی است برای پست ها و مناصب بالاتری مانند معاون وزیر و وزیر آماده کنیم، تا استان ما هم مانند سایر استانها به عنوان پرورش دهنده مدیران ارشد مطرح شده و با داشتن چنین پتانسیلی سرمایه های اجتماعی خود را افزایش دهیم، نه با تخریب موجب از بین بردن نیروهای کارامد و توانمند استان و در دراز مدت موجب از بین بردن فرصتهای استان باشیم.

در آخر گفتن این نکته لازم است که اگر حضرتعالی هم بجای آقای دریکوند باشید مطمئنم راهی جز تعامل با نمایندگان آن هم ۸ نمایند اصولگرا از مجموع ۹ نماینده استان نداشتید و مجبور بودید نظر نمایندگان را جلب و تامین نمایید . و حتی اگر این کار را نکنید وزیر به عنوان مافوق به شما دستور خواهد داد که تن به اجرای خواسته آنان بدهید. بنابراین مشکل از فلان مدیر کل نیست چون هر مدیر کلی در این سیستم مجبور به انجام انتصاب های غیر اصولی و غیر موجه خواهد شد و انجام این روال و رویه به اعتقاد بنده به سیستم بیمار اداری کشور برمی گردد.
*فعال سیاسی و اجتماعی و مدرس دانشگاه

درج شده توسط : دبیر سرویس خبر میرملاس

دیدگاه ها

شاكرمي در گفته :

آفرین بر جناب رباطی عزیز و اصلاح طلب

[پاسخ]

طولابی در گفته :

باسلام ودر پاسخ به فراز پایانی این نوشتار
منه رسم بد اندر عالم نهاد
که گویند لعنت برآن کاین نهاد

[پاسخ]

…………………. هم سال ۸۴ هم ۸۸ طرفدار سرسخت احمدی نژاد بودن و سند دارم.اصلاحاتی نیستن.ممنون از سایت خبری برتر استان میرملاس که همیشه بهترین بودید.

[پاسخ]

شکریان در گفته :

با توجه به شناختی که سالیان سال ازآقای رباطی دارم ایشان مردی بسیار قوی، رو راست و شفاف هستند و این خصوصیات اخلاقی و منحصر به فرد ایشان، نظر بدخواهان زیادی را بخود جلب نموده که طبیعی است و تا جایی که خبر دارم ایشان از فعالین سیاسی استان و برای کسانی که فعالیت حزبی دارند نه آنهایی که ادعای اصلاح طلبی دارن ولی یک روز فعالیت حزبی نداشتن و جرات ثبت نام در حزبی را نداشتن کاملا شناخته شده است و در احزابی مانند مردم سالاری،مجمع معلمان و انجمن اسلامی معلمان فعالیت دارد و لازم نیست بعضی ها برای ایشان خط مش سیاسی تعیین کنند و سند و مدرک ارائه دهند.و خواهشا بجای حسادت و تخریب و انتقاد بیجا به عزیزانی که درجهت توسعه استان قلم میزنند بیایید همکاری و مشارکت کنید. ممنون از میر ملاس

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :