کد خبر : 20997
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 69 بازدید

معضلات پلدختر از نگاه یک شهروند

شهرستان پلدختر در جنوب استان لرستان دارای مردمی نجیب و دوست داشتنی ست.با توجه به اینکه در این شهرستان کارگاه یا کارخانجات و مراکز تولیدی عمده ای وجود ندارد،اکثر مردم به کشاورزی مشغولند.اکثر زمینهای کشاورزی بصورت دیم کشت می شوند و بنابراین درآمد حاصله از کشاورزی بسیار ناچیز است.اما مردم پلدختر همیشه وفاداری خود را […]

untitled

شهرستان پلدختر در جنوب استان لرستان دارای مردمی نجیب و دوست داشتنی ست.با توجه به اینکه در این شهرستان کارگاه یا کارخانجات و مراکز تولیدی عمده ای وجود ندارد،اکثر مردم به کشاورزی مشغولند.اکثر زمینهای کشاورزی بصورت دیم کشت می شوند و بنابراین درآمد حاصله از کشاورزی بسیار ناچیز است.اما مردم پلدختر همیشه وفاداری خود را به نطام مقدس جمهوری اسلامی ایران نشان داده اند که نشانه بارز آن حضور دلاورانه مردان این منطقه در جبهه های دفاع مقدس بود. شایسته است مسئولین فعلی شهرستان پلدختر در رفع مشکلاتش تلاش کنند.مشکلات و نواقص در اکثر روستاهای شهرستان وجود دارد که با گزارش به موقع شوراها و دهیاری روستاها قابل پیگیری می باشد.اما آنچه که بنده در شهر پلدختر به عنوان مشکلات فعلی شهر می بینم می تواند موارد زیر باشند که با پیگیری مسئولین قابل رفع می باشند .
مهمترین معضل شهر پلدختر،بیکاری است.نسل جوان و تحصیل کرده بهترین دوران زندگی خود را به بطالت میگذرانند چون در این شهرستان هیچگونه مرکز تولیدی جهت استخدام این جوانان وجود ندارد و اکثراً جهت یافتن کار در دیگر شهرها آواره میشوند و بعد از مدتی دست خالی به پلدختر بر میگردند.
نبود اداره تعزیرات حکومتی در شهرستان پلدختر یکی از مشکلات اساسی در شهرستان است.در نبود اداره ی تعزیرات حکومتی در شهرستان،حقوق مصرف کنندگان رعایت نمی شود چون اکثر فروشندگان در غیاب این ارگان مهم روی کالاها قیمت نصب نمیکنند وبه دلخواه قیمتها را بالا می برند و در اکثر موارد اقدام به گرانفروشی می نمایند.
عدم نظارت بر کیفیت نان .تعداد اندکی از نانوایی های شهرستان نان با کیفیت مناسب به مردم می فروشند و اکثریت دیگر با پخت نامناسب نان باعث نگرانی شهروندان می شوند.شایسته است مسئولین ذیربط این امر مهم با بازرسی های مداوم جهت افزایش کیفیت نان مصرفی همشهریان اقدام نمایند.
سد معبر در خیابان امام (رض).با عبور در این خیابان این معضل مشهود است.نگارنده در تاریخ 1391/9/21با درج مطلبی با عنوان”حقوق شهروندی در شهر من پلدختر” عکسهای زیادی از خیابان امام گرفته بود و این عکسها مدت زیادی در وبلاگ ندای لرستان(عباس دارایی)به نمایش گذاشته شده بود ولی گویا مسئولین شهرمان وبلاگ و مقالات محلی را دنبال نمیکنند.شایسته است مسئولین ذیربط بخاطر احترام به شهروندان پلدختری جهت رفع سد معبر در خیابان امام(رض)اقدام نمایند.
تکمیل نشدن دیوار کناری رودخانه کشکان-بعد از سیل وحشتناکی که چند سال پیش در پلدختر رخ داد و پل قدیم شهر کاملاً تخریب شد،با تلاش مسئولین پل فلزی بر روی رودخانه کشکان نصب شد ولی متأسفانه دیوار کناری رودخانه که در چند مکان تخریب شده است،در چند مسیر هنوز هیچ اقدامی جهت تعمیر آن انجام نگرفته است.
واگذاری غیرکارشناسانه امتیاز آب و برق به متقاضیان دایر نمودن ماشین شویی در خروجی شهر پلدختر،از میدان بسیج تا میدان امام حسین(ع).این ماشین شوی ها با تصرف نیمی از جاده سراسری در این مسیر باعث ایجاد ترافیک و آزار مسافران و عابران می شوند.این ماشین شوی ها با توجه به اینکه هنگام شستن ماشینها،نصف جاده سراسری را تصرف میکنند،وخیس شدن جاده میتواند باعث بروز تصادفات خطرناک در این مسیر شود. علاوه بر این با توجه به اینکه میدان امام حسین(ع) از سمت جنوب ورودی شهر می باشد،وجود این آلونکها و تصرف نیمی از جاده در آن مسیر باعث زشت شدن مبلمان شهری پلدختر شده است.
نبود چراغ راهنمایی و رانندگی در چهار راه های شهر .با توجه به این مشکل،عبور از چهار راه ها علاوه بر اینکه وقت زیادی از شهروندان را تلف میکند،باعث ایجاد ترافیک میشود.بعنوان مثال،نبود چراغ راهنمایی و خط عابر پیاده در چهارراه خیابان انقلاب که چند مدرسه در آن مسیر هستند مشکلات فراوان و خطرسازی برای دانش اموزان بوجود آورده است.

همشهریان عزیز اگر معضلات دیگری وجود دارد که نیاز به پیگیری مسئولین عزیز پلدختر است بیان نمایید تا جهت رفع آن اقدام نمایند.
*****
ارسال به میرملاس :عزت اله بیرانوندی

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

محمدی از پلدختر در گفته :

از فرماندار و شهرداری پلدختر استد عا داریم بخاطر خدا به شهر پلدختر برسند

[پاسخ]

رضایی در گفته :

پلدختر شهر فراموش شده.جاده تالاب سوم ولیعصر پلدختر سه سال است که تخریب شده ولی منابع طبیعی هیچ اقدامی نمیکند.

[پاسخ]

گراوند در گفته :

آقاب بیرانوندی مسئولین ما رسانه ای نیستند .یعنی اصلا روزنامه ها و سایتهای لرستان و حتی شهر خود را نگاه نمیکنند .آنها فقط آمده اند تا سابقه ای برای خود دست وپا کنند و اقوام خود را سرکار ببرند .حالا می بینی که حتی یکی از معضلاتی که شما گفته اید را برطرف نخواهند کرد حتی سد معبر که هزینه ای ندارد .فقط تذکری است به مغازه داران که لوازم خود را به داخل مغازه ببرند

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :