کد خبر : 49049
تاریخ انتشار : ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 84 بازدید

قیمت خرید تضمینی کلزا در لرستان اعلام شد/هر کیلو کلزا 1900 تومان

  رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: قیمت تضمینی هر کیلوگرم محصول کلزا در استان 19 هزار ریال تعیین شده و مقدمات خرید این محصول از کشاورزان فراهم شده است.به گزارش میرملاس نیوز ، مهرداد غضنفری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: حدود هزار هکتار اراضی استان به کشت کلزا اختصاص یافته […]

 

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: قیمت تضمینی هر کیلوگرم محصول کلزا در استان 19 هزار ریال تعیین شده و مقدمات خرید این محصول از کشاورزان فراهم شده است.
به گزارش میرملاس نیوز ، مهرداد غضنفری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: حدود هزار هکتار اراضی استان به کشت کلزا اختصاص یافته که از این سطح، یکهزار و 450 هکتار در شهرستان سلسله واقع شده است.

وی با بیان اینکه کشت محصول کلزا بهترین گزینه برای کشت تناوب گندم است اظهار داشت: با توجه به شرایط مساعد سطح زیر کشت این محصول در استان، آب و هوای استان و خاک حاصلخیز، پیش بینی می شود امسال پنج هزار تن از این محصول در استان برداشت و روانه بازار شود.

وی تصریح کرد: شهرستان سلسله شرایط بسیار مناسبی برای توسعه اراضی کلزا دارد و سازمان جهاد کشاورزی در این راستا آمادگی حمایت، ارائه مشاوره و خدمات به کشاورزان جهت توسعه اراضی زیر کشت این محصول را دارد.

بسیار خوبی شامل آب و هوایی و خاک دارد و به کشاورزان شهرستان توصیه می کنیم جهت گسترش کشت آن تلاش کنند و سازمان آماده مشاوره و خدمات دهی به کشاورزان می باشد.

به گفته غضنفری از دانه محصول کلزا بین 40 تا 48 درصد روغن با کیفیت و بین 35 تا 40 درصد پروتئین مورد نیاز دام تامین می شود.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :